12v motor 220 il calistirmak

Cag35

Üye
Herkese merhabalar
Bilgisizligim icin onceden.cok ozur dilerim. Rc is makinalari ve icat konusunda kendimce tecrübeliyim. Ama elektronik hakkinda cok bir bilgim yok. O yuzden tekrar ozur dilerim. Ben bir adet cim bicme makinasi yaptim. Icinde 12v motor.var. kolaylik olsun diye akü ile calistirdim. Fakat akü yetmedigi icin adaptör yardimi ile 220v ile calistirnayi.denedim. tabiiki olmadi. Bana.bu konuda en basit sekilde yardimci olabilirmisiniz. Bu arada motorin uzerinde herhqngi.bir deger yazmiyor. Tekrardan coo.tesekkur.eder saygilarimi.sunarim.
Ekte motoruj resmi bulunmaktadir.

Ekli dosyalar

• 20200313_150514.jpg
    20200313_150514.jpg
    199.1 KB · Görüntüleme: 19
  • 20200313_150516.jpg
    20200313_150516.jpg
    250.3 KB · Görüntüleme: 19
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
benim naçizane fikrim, akü ile çalıştırmaya devam et ama şarj ünitesini üzerine ekle ve 220 ile kullanmaya devam et

Onu denedim. Sonuç alamadim. Depolanan enerjiyi kullanma hizi sarz hizindan fazla sanirim.

akü yetmiyorsa iyi amper çekiyor demektir. sağlam bir trafo kullanmanız gerekir benim düşüncem

O motorun gücü çim biçmeye yetiyormu piyasada satılanlar minimum 1000 watt.
Motoru değiştirip ac motor kullanın direk elektrikle çalıştırın.

O motorun gücü çim biçmeye yetiyormu piyasada satılanlar minimum 1000 watt.
Motoru değiştirip ac motor kullanın direk elektrikle çalıştırın.
Motor sadece dönme olayını yaptıgı için ucuna monte ettiğim çelik tel ile çimleri kesebiliyor.

Tavsiye edebileceğiniz uyjun fiyatlı bir motor varmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri