12v Koltuk Isıtıcı ile Kedi Yatağı Isıtma

Mışık

Üye
Merhabalar,

Kış aylarında soğuk olan bir bölgede yaşıyoruz. Kapalı balkonda yaşayan bir kedimiz var, aslında balkon içi soğuk olmasa da eşim tedirgin oluyor.

Ben de ekte fotoğrafları görünen bir koltuk ısıtıcı buldum. Hem atıl duran bu malzemeyi değerlendirmek hem de ısıtma sorununa çözüm bulmak istedim. Bu konulardan çok fazla anlamadığım için bilgi sahibi olan kişilere danışmak istedim.

Bu ısıtıcıya nasıl güç sağlarım? Isıtıcının çalıştığına akü takviye cihazına bağlamak suretiyle emin oldum. Ayrıca tüketim değerini 10 amper ve 12 volt üzerinden mi hesap etmem gerekir?

Ekli dosyalar

• IMG_20220911_164606.jpg
    IMG_20220911_164606.jpg
    273 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20220911_164613.jpg
    IMG_20220911_164613.jpg
    98.6 KB · Görüntüleme: 25
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
40 watt bır ampul baglayın yuvasına, kapısı muhafazalkı olursa yerini ısıtır.

40 watt bır ampul baglayın yuvasına, kapısı muhafazalkı olursa yerini ısıtır.
Hocam öneriniz için çok teşekkürler.

Ancak her ortamın aydınlık olmasını istemiyoruz hem de ortamı genel olarak değil sadece kedinin yattığı yatağını ısıtmak istiyoruz. Görsellerini iletmiş olduğum 12V ısıtıcıya nasıl güç sağlayabileceğim (Adaptör, akü vb.) konusunda bir öneriniz var mıdır? Şimdiden çok teşekkürler.

220/12 volt, en az 150 / 200 VA, trafo almanız gerek,,

Merhabalar,

Kış aylarında soğuk olan bir bölgede yaşıyoruz. Kapalı balkonda yaşayan bir kedimiz var, aslında balkon içi soğuk olmasa da eşim tedirgin oluyor.

Ben de ekte fotoğrafları görünen bir koltuk ısıtıcı buldum. Hem atıl duran bu malzemeyi değerlendirmek hem de ısıtma sorununa çözüm bulmak istedim. Bu konulardan çok fazla anlamadığım için bilgi sahibi olan kişilere danışmak istedim.

Bu ısıtıcıya nasıl güç sağlarım? Isıtıcının çalıştığına akü takviye cihazına bağlamak suretiyle emin oldum. Ayrıca tüketim değerini 10 amper ve 12 volt üzerinden mi hesap etmem gerekir?

Isıtıcının akü takviye cihazında çalıştığını denemişsiniz.

Yapılması gereken bu ısıtıcı aküye bağlandığında ne kadar akım çektiğini görmek gerekli. Diyelimki 2 amper çekiyorsa sizin bu çektiği akımın bir tık üstünde güç kaynağı secmeniz gerekli. Diyelim 5 amper çekiyor siz 6 - 10 amperlik bir adaptör kullanmalısınız.

Yardımlarınız için teşekkürler. Astarı yüzünü geçecek gibi görünüyor. Alternatif çözümlere bakacağım.

Her canlının yasabilecegi ısı ortamı vardır
Tabiki aşırı ısı ( soğuk sıcak ) durumunu konuşmuyoruz .

Kapalı balkon diyorsunuz.
Köpükten kulübe yaptinizmi yeter bence .
Bir de önemli olan ortam hazırlamak kendini ceza evinde hissetmesi gerekir.

Diger Karbon ısıtıcı kullanarak ortam hazırlanabilir
Fantazi diyelim.
Gün ışığı almasini istiyorsanız camdan kulübe.
Isıtıcı olarak balkon yakınında kalorifer hattı varsa balkona yatay petek ve cam kulübenin içine.

Çeşitli ucuz pahalı sistemler gelistirebilinir.

ayak ısıtıcısı olabilir .

Kolay gelsin sağlıcakla

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri