12v ile çalışan cihaz

organ-ic

Üye
merhaba arkadaşlar, benim org'un adaptöründe 12v 1.5 amper gibi bişey yazıyo ben 19v pc adaptörünü takıyorum çalıştırıyor bir zararı olurmu ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşlar, benim org'un adaptöründe 12v 1.5 amper gibi bişey yazıyo ben 19v pc adaptörünü takıyorum çalıştırıyor bir zararı olurmu ?

7v fazla zarar verebilir. 12v ve 1,5A veya üzeri akımda bir adaptörle çalıştımanız daha doğru olacaktır.

Farklı kaynakla beslemede iki kural vardır;
1- Besleme gerilimi asla değişmez 12v ise 12v olacak
2- Güç değeri eşit veya yüksek olabilir.
Eski adaptör gücü 12vx1,5A= 18vA Yeni adaptör gücü 18vA ve üzeri olabilir.

7v fazla zarar verebilir. 12v ve 1,5A veya üzeri akımda bir adaptörle çalıştımanız daha doğru olacaktır.

Farklı kaynakla beslemede iki kural vardır;
1- Besleme gerilimi asla değişmez 12v ise 12v olacak
2- Güç değeri eşit veya yüksek olabilir.
Eski adaptör gücü 12vx1,5A= 18vA Yeni adaptör gücü 18vA ve üzeri olabilir.
adaptörüm bozuldu yanmış olabilirmi içini açtık bir sıkıntı yok jak kısmına kadar elektrik geliyor sorun ne olabilir
1 dakika felan tuttum sonra yakar cihazı diye çıkardım

adaptörüm bozuldu yanmış olabilirmi içini açtık bir sıkıntı yok jak kısmına kadar elektrik geliyor sorun ne olabilir
1 dakika felan tuttum sonra yakar cihazı diye çıkardım

Ölçü aletiyle kontrol etmeden uzaktan yorum yapmak kahve falı bakmaya benzer.

haklısınız. ölçü aletide yok bende yenisini alıcam mecbur
Bu işlere ilginiz ve birazda bilginiz varsa ölçü aleti almanızı tavsiye ederim.
Bende 1 adet 15tl'lik olan klasik ölçü aletinden, 1 tane çin malı pensampermetre, bir tane de Unit UT 61 B var.
15tl'lik ölçü aleti bir çok işinizi görür. Bütçenize göre Unit UT 33D'yi de size önerebilirim.

https://www.hobidevre.com/dt830d-ol...MIq9SL4eP94QIVSYjVCh2ARwOFEAkYCiABEgKgSvD_BwE

https://www.hepsiburada.com/uni-t-u...MIq9SL4eP94QIVSYjVCh2ARwOFEAkYCyABEgLSofD_BwE

Son düzenleme:
Org iyi dayanmış. Belkide içinde regüle vardır. Süper marka yani.
Ben 12v luk cihazı 19v ile kullanmaya kalksam kesin çöp olurdu. Şans işte.

jack için org'u kızartçan onun devreleri hassas olur 7 volt çok ...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri