12v DC yi 16v DC ye nasıl yükseltebilirim?

Merhabalar emekli olduktan sonra vakit geçirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek amacıyla
çeşitli hobilerim oldu. Bunların içinde pic programlama dahil var. Elektrik ve elektronik çok ilgimi çekiyor. Ölçü aleti havya v.s aldım.
Geçenlerde uydu anteni santral adaptörü bozuldu. Kapasitörünü değiştirdim oldu. Evde bir çok adaptörle çalışan cihaz var. Eski PC nin güç kaynağını söktüm yerine
göre 3 v, 5v ve 12 v olan adaptörleri atıp güç kaynağının çıkışlarını kulandım.
Gel görelim ki Uydu anteni santralı 16 v 1000mA olduğu için bu güç kaynağından
faydalanamadım. Ben bu güç kaynağının 12V DC çıkışını 16 V DC ye yükseltmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Merhabalar emekli olduktan sonra vakit geçirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek amacıyla
çeşitli hobilerim oldu. Bunların içinde pic programlama dahil var. Elektrik ve elektronik çok ilgimi çekiyor. Ölçü aleti havya v.s aldım.
Geçenlerde uydu anteni santral adaptörü bozuldu. Kapasitörünü değiştirdim oldu. Evde bir çok adaptörle çalışan cihaz var. Eski PC nin güç kaynağını söktüm yerine
göre 3 v, 5v ve 12 v olan adaptörleri atıp güç kaynağının çıkışlarını kulandım.
Gel görelim ki Uydu anteni santralı 16 v 1000mA olduğu için bu güç kaynağından
faydalanamadım. Ben bu güç kaynağının 12V DC çıkışını 16 V DC ye yükseltmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Emekliliginiz hayırlı olsun. Eski PC nin güç kaynağını 3 5 12 ve 16 volt olarak mı kullanmak istiyorsun yoksa işlemciye müdahale ederek ayarlı adaptör mü yapmak istiyorsun . egerki bana test için 16 volt da lazım oluyor dersen xl6009 voltaj yükseltici modül var onu 12 volt çıkışına paralel baglar çıkışıda 16 volt ayarlarsın. başka soruların olursa çözümü için yardımcı olmaya çalışırım.

swichmod adaptorlerde trimpot ile 1-2voltluk oynamalar yapabiliyorduk,tahminime göre bu tarz bir çözüm arıyor.Açık şeması olsa biraz beyin cimlastigi yapabilirdik.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri