12v dc yi 12v ac ye çeviren devre kartı.

XmrtX

Üye
Arkadaşlar;
12v dc akımı 12v ac akıma çeviren, hazır devre kartı arıyorum. Bana link verebilirmisiniz.
Not: Ben terimlerden pek anlamadığım için bu tür devre kartları satan siteleri dolaştım fakat bulamadım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
12v dc to 12v ac hazır devre zor bulursun. https://www.instructables.com/community/12V-AC-to-12V-DC/ Bu sitede bir devreden bahsediyorlar fakat şemadan anlayıp yapabilirsen.
Yapamazsan 12 vdc to 220v ac inverter alırsın. 220 volt çıkışına da 12v ac adaptör takarsın işini görür. Biraz maliyetli olur. Başka arkadaşların da tavsiyeleri olabilir.

Ekli dosyalar

• images.png
    images.png
    14.3 KB · Görüntüleme: 76
12 volt dc yi bir osilatör vasıtası ile en basit şekilde kare dalga ac ye çevirebilirsiniz ancak bu konu çok değişken içerir.

Sizin istediğiniz kıstaslar nedir ? 12 volt tepe tepe gerilimi olan bir ac mi efektif değermi bu ac gerilimle bir sürücümü yapacaksınız frekans ne olacak sinüsmü kare dalgamı üçgen dalgamı ? akım ne olacak , bu sinyal ile ne çalıştırmayı düşünüyorsunuz gibi bir çok sorular var.

12 volt dc yi bir osilatör vasıtası ile en basit şekilde kare dalga ac ye çevirebilirsiniz ancak bu konu çok değişken içerir.

Sizin istediğiniz kıstaslar nedir ? 12 volt tepe tepe gerilimi olan bir ac mi efektif değermi bu ac gerilimle bir sürücümü yapacaksınız frekans ne olacak sinüsmü kare dalgamı üçgen dalgamı ? akım ne olacak , bu sinyal ile ne çalıştırmayı düşünüyorsunuz gibi bir çok sorular var.
Öncellikle herkese teşekkür ederim. O kadar elektronik bilgim yok. Bende 12 volt akü ve 12 volt ac motor var. Yanlış hatırlamıyorsam motor 50-60 watt gibi birşeydi. Bu motoru akü ile çalıştırmak istiyorum.

Merhaba. Fırça-komütatörlü, sabit mıknatısı statorunda olmayan (statoru mıknatıs olursa sadece 12 volt DC ile çalışabilir) motorsa üniversal motordur, 12 volt DC ile yani aküyle de çalışır, otoların bazı 12 volt üniversal iç motorlu, pratik süpürgeleri (şarjlı değil çakmaklıktan takılıp çalışanları) böyledir. Örneğin. 12 voltluk asenkron motor olduğunu hiç sanmyorum, çünkü bu voltta 12 volt iç sargıyla çalışanlarını hiç görmedim. Fırçalı, statoru, rotoru seri bağlıysa AC/DC ile çalışabilen üniversal bir motordur. Motorun kendi etiketini bir resimle yayınlarsanız çok net fikirler belirtebiliriz. Bir de siz 12 volt DC'yi verdiğinizde üniversal motor olup yine hiç dönmüyorsa, dönmeye çalışıp kalıyorsa o zaman bu etiket değerini 120 Volt AC yerine 12 volt AC olarak da okumuş olabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri