12v dc led seri bağlama

Sorumsuz

Üye
Mutfak tezgah altı halojen ampüllerini değiştirmek için yuvarlak plakaya 6 adet smd 5030 ve direnç bağlanmış hazır spot ampülü aldım ancak spotların ac elektrikle çalıştığını satıcı da bende hesap edemedik
Şimdi bu ledleri değerlendirmek istiyorum
Bir tanesi 3 watt acaba 3 tanesini seri bağlasam ve ucuna da piyasada satılan 220 den 24-36 volt’a dönüştüren 18 wattlık 10 liraya satılan led driverlardan taksam sıkıntı olur mu ? Driver ucuna takılan led spotlar da anladığım kadarıyla aynı mantıkla çalışıyor sadece içinde dirençleri yok bu bendekilerde bir adet de direnç bağlı bu tehlikeli bir durum oluşturur mu?
Elektrikten çok anlamıyorum ama teoride sorun oluşmaz gibi duruyor.

Ekli dosyalar

• F87462BA-2EA3-4E97-9BB9-1852B9C80912.jpeg
    F87462BA-2EA3-4E97-9BB9-1852B9C80912.jpeg
    71.1 KB · Görüntüleme: 24
  • 63BF4F39-A236-4C05-A9BB-AE2C545F4FBB.jpeg
    63BF4F39-A236-4C05-A9BB-AE2C545F4FBB.jpeg
    512.8 KB · Görüntüleme: 21
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Akımı fazla gelir. Yukarıdaki driver lar sabit akimla calisiyor. Sizin ledler 20 ma diye hatirliyorum. Emin değilim.

Aldığınız ürünü sıfır olduğu için degistiremiyor musunuz?

Son düzenleme:
Değiştirebilirdim aslında ama rica edip ürüne kablo lehimlettim şimdi ayıp olmasın uğraştırdık satıcıyı
İnternette spot lambaları veya şerit ledleri incelediğimde şerit ledler 3 çip kendi içinde seri kalanları ise paralel böylece kesmeye izin veriyor spot ledler ise seri döşenip watt hesaplanıp ona göre driver bağlanıp çalışıyor bu spot ledlerde bir led yanarsa tamamen iptal oluyor ya ledi değiştiriyorlar ya da kısa devre yapıp o yanan ledi atlatıyorlar

Değiştirebilirdim aslında ama rica edip ürüne kablo lehimlettim şimdi ayıp olmasın uğraştırdık satıcıyı
İnternette spot lambaları veya şerit ledleri incelediğimde şerit ledler 3 çip kendi içinde seri kalanları ise paralel böylece kesmeye izin veriyor spot ledler ise seri döşenip watt hesaplanıp ona göre driver bağlanıp çalışıyor bu spot ledlerde bir led yanarsa tamamen iptal oluyor ya ledi değiştiriyorlar ya da kısa devre yapıp o yanan ledi atlatıyorlar
Hiç uğraşmayın aynı ölçülerde ve watta ( sağdaki spot led fotosu ) direk 220v ac olanını alıp bağlayın.😉

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri