12v dc ac 24 v dc ac

xdirverx

Üye
TÜm Form Üyelerİne Merhabalar Ben Yanİ Üyeyİm Ramazaniniz MÜbarek Olsun
ÇaliŞtiĞim İŞ Yerİnde Yerİne GÖre Bazen 3 V 9 V 12v 24 V Ac Dc Voltajlara İhtİyacim Oluyor Bende Bunlari KarŞilayacak Bİr Trafo Bulamadim DiŞaridan İsteyemİyorum ŞÖyle DÜŞÜndÜm Bİr Dİmmer Devresİ Yapsam Bunun ÇikiŞini Voltmetere Üzerİnden Versem İstedİĞİm Voltajlari Verİmlİ Olarak Kullanbİlİrmİyİm Yada Bunu BaŞka Basİt Bİr ÇÖzÜmÜ Var Mi Yardim Edermİsİnİz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
değişik çıkışlar verebilecek trafo ve dc güç kaynağı bulabilirsin.dimmer devresi sinüs gerilimin dalga şeklini bozar,kullanamazsın.

Mustak ' Alıntı:
Anladığım kadarı ile elinde trafon var. Önerim elindeki trafoya birkaç sipir tel sar , sardığın sipirdeki voltajı ölç , artık volt başına sipir sayısını biliyoruz. Bu elindeki trafonun 24 voltluk olduğunu farz ediyorum, artık trafodaki sekonder sargısını söküp istediğin her voltaj için hesap yapıp aradan uç çıkarcaksın. İki ganklı bir komitatör anahtarı bu sargı uçlrına bağla bir tanesinin çıkışına köprü diyot bağla , komitatörün her konumunda bir tarafta ac diğer tarafta dc elde ederek kullanabilirsin.
Kolay gelsin.

ustacım konuyu biraz daha açık anlatırsan sevinirim elimde bulunan 220 v giriş 24 v çıkış trafolardan bazı durumlarda yeterli verim i alamıyorum bir tanesi çok ısındığı için yandı bu yüzden hem güçlü olsun hemde 9,12,24 dc ve ac alabileyim istiyorum sarım işini pek bilmiyorum ama anlatırsanız yapabilirim ilginiz için teşekkürler

elek ' Alıntı:
değişik çıkışlar verebilecek trafo ve dc güç kaynağı bulabilirsin.dimmer devresi sinüs gerilimin dalga şeklini bozar,kullanamazsın.

haklısın usta bende bunu merak ediiyordum ... bunun bir çözüü yok galiba ...varsada maliyeti fazla olur sanırım ilgin için teşekkürler

MUSTAK ........
ilgin ve bilgin için teşekkür ediyorum

Slm arkadaŞlar 17v dc motora yol vermem İÇİn bana elektronİk devre gereklİ HIZ AYARINI DA YAPABİLMELİYİM.

_______________________________________________________________________________________

Lütfen arama yapmadan soru sormayınız.

Aradıgınız sorunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz;

https://www.kontrolkalemi.com/forum/motor-suruculeri/

Düzenleme: Blacktooth

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan