12v dc 380v ac cevirme

hamdiilter

Üye
Sevgili arkadaslar 12.v dc bir akuden aldigimiz elektrigi 2 kw max 7 amper ceken bir ac motora baglamam gerekli inventor haricinde stabil calisabilecek max 12 saat durmadan verimli ne onerebilirsiniZ yukseltifi trafo vb gibi cok acil

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
benzinli jeneratör alması lazım başka olmaz dimi ustalar

12 saat 200 amper vermesi için akünün amperajı 2400 amper saat minimum olması gerekir. uzun ömürlü olması için 4800 amper saat olmalı.
en güzeli jeneratör.
Belki kaliteli bir ups ve devasa akü grubuda olabilir.

hocam elimde 12v 240 ah 1200 A akü var bu aküyü kullanıcam tekrar şarz etme işini ben halledicem bana sadece 12 v dc elektrigi 3 phaze 380v ac elektrige çevirmem gerek bunu nasil hallederiz inventör istemiyorum cunkü biraz yüklenince isiniyor vs kapaniyor başka bir yolu yokmu

hocam elimde 12v 240 ah 1200 A akü var bu aküyü kullanıcam tekrar şarz etme işini ben halledicem bana sadece 12 v dc elektrigi 3 phaze 380v ac elektrige çevirmem gerek bunu nasil hallederiz inventör istemiyorum cunkü biraz yüklenince isiniyor vs kapaniyor başka bir yolu yokmu

Burada önemli olan çekeceğin güçtür.Sen 380 volt ile ne çalıştıracaksın yada ne kadar güç çekilecek.Ne yapmak istediğini tam olarak anlatırsan daha işine yarar cevaplar alırsın.Umarım sende free enerjicilerden değilsin.

Ben Free enerjilerden değilim tek yapmak istediğim 2 kw max 7 amper ac motoru 12 saat boyunca aküyle calistirmak kaç akü olacağı önemli değil çevirmek istediğim voltaj oranıda 12 voltu 380 volt 3 faz yapip almak cunku ac motorum 3 faz 380v 50 hz

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,799
Son üye
ferhatakpolat

Yeni konular

Geri