12v dc 380v ac cevirme

el_emek

Üye
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
301
Puanları
8
Bende 1979 yılında hocama benzer bir soru sormuştum. Anlatınca nerede hata yaptığımı anlamıştım. Bende anlamadığında samimi olanlara neden olmayacağını açıklıyorum diğerlerinide engelliyorumvaktim kıymetli boşa harcanmasın. Trafo için kolay yol var sarmanız gerekmiyor. Fazla maliyet çıkmasın diye 50 vatlık 220/12 volt 3 adet trafo alın bunların 12 volt tarafını alternatöre üçgen bağladığınızda çıkışını yani 220 tarafını yıldız bağladığınızda 380 volt 150 vat 3 fazınız olmuş olur. Bu trafoların gücünü alternatörünüzün gücü kadar yükseltebilirsiniz. Sonra bunu 3 fazlı motora veriyorsunuz. Alternatörü çevirdiğinizde motorunuzda döner buraya kadar sorun yok. Bu motor ile alternatörü çevirmeye çalıştığınızda kısa bir sürede durur. İşte burada devirdaimciler ortaya çıkıyor bunun döneceğini söylüyorlar bende o zaman engelliyorum. İnşallah sizde onlardan değilsiniz.
samimi yorumunuz için teşekkür ederim. işte bu şekilde eleştiri ve yorumlar bekliyordum ben.
düşündüğüm proje teorik olarak yapılabilir ama bunu pratikte deneyemediğim için birilerinin yardımına ihtiyacım var. bu yüzden aşama aşama kafamdakileri başkalarıyla paylaşıp benim gibi bu proje ile ilgilenenlerin fikirlerini öğrenmek istedim. belki bu sayede projeyi gerçekleştirme imkanımız olurdu. ama cevap yazanlar ya anlamadı ya da anlamak istemedi.
sonuç ille de bizim istediğimiz gibi olacak demek mümkün değil. elbette sorunlar çıkacak. kapris yapıyorsun işi bilmiyorsun gibi yorumlar yapmak yerine projenin neden olmayacağı veya nasıl olabileceği üzerine yorum yapmak daha iyi değil mi?
bu arada sonsuz enerji, devirdaim makinası gibi projelerin deneysel olmaktan öteye geçemediğini ben de biliyorum. zaten öyle bir şeyin peşinde değilim.
hiçbir elektrik enerjisi olmayan kırsal bir bölgede 3 fazlı bir motor çalıştırmanız gerekiyorsa parasını verip bir jeneratör alırsınız olur biter. ya da paranız bolsa rüzgar santrali,güneş santrali yaptırırsınız.
başkaları düşünür, üretir, yapar biz de parasını verip alır kullanırız.hiç düşünmemize kafa yormamıza gerek yok. ne güzel değil mi?
 

kaygısız

Paylaşımcı üye
Katılım
17 Haz 2008
Mesajlar
1,288
Puanları
108
Yaklaşık 40 yıldır bu konuların içindeyim çok kişiye yardımcı oldum. Yere sağlam basan bir proje ile karşılaşmadım. Kulaktan dolma bilgilerle projeler üretiliyor ama bilgiler doğru olmadığından sonuç alınamıyor. Başarının sırrı doğru zamanda doğru yerde olmaktır derler. İşi ehline vermezseniz olmuyor doğru adreste olmak gerekiyor. Devirdaim kokusu var ise bulaşmıyorum size de önerim sonu oraya gidecek ise yol yakınken vaz geçin yoksa size pahalıya mal olur sonuçta alamazsınız.
 

Benzer konular


Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
104,168
Mesajlar
732,683
Kullanıcılar
387,453
Son üye
Yanlizadam

Yeni konular

Üst