12V Akım Geciktirme

Cag35

Üye
Merhabalar,
Ekte resmi bulunan düzeneği yapacağım.Düzenek 12V akımı Led'e iletecek.Fakat aynı kablolar devam edecek.Arada elektrik akımının iletilmesini örneğin 2 saniye geciktirecek bir nesne olacak.2 saniye sonra akım devam edecek.Sırada ki led yanacak.Ve o şekilde yaklaşık 10 adet led yanacak.Fakat gene resimde görülen arada ki geciktirme işlemini yapacak olan nesne nedir bulamadım.Elektronik değil de daha basit bir şekilde çözmek istiyorum tabi imkan olursa. Arduino veya benzeri bir şey ile değil.Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.
1.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İstediğiniz sürede değil ama meteor ledler var veya programlanan ledlerle ancak gerçekleştirirsiniz.

İstediğiniz sürede değil ama meteor ledler var veya programlanan ledlerle ancak gerçekleştirirsiniz.
Flaşör led elimde de 1-2 adet var.(dc 3v veriyorsun bir saniye aralıklı yanıp sönüyor)

bundan birkaç tane olsa yukarıdaki düzeneği yapmak mümkün mü?
En basit şekilde yani seri bağlantı gibi. Malum ledlerle harikalar yaratıyorlar.
En azından elimde iki tane flaşör led var diyelim. Ben bu ledlerden flip flop yapmak istiyorum transistör kullanmadan.

Son düzenleme:
Yanlız bu akım sabit olacak.Örneğin elektrik düğmesine basınca gecikmeli ve sıralı olarak yanacak.Yanık kalacak.Ben tekrar düğmeyi kapatınca sönecek.

Merhabalar,
Ekte resmi bulunan düzeneği yapacağım.Düzenek 12V akımı Led'e iletecek.Fakat aynı kablolar devam edecek.Arada elektrik akımının iletilmesini örneğin 2 saniye geciktirecek bir nesne olacak.2 saniye sonra akım devam edecek.Sırada ki led yanacak.Ve o şekilde yaklaşık 10 adet led yanacak.Fakat gene resimde görülen arada ki geciktirme işlemini yapacak olan nesne nedir bulamadım.Elektronik değil de daha basit bir şekilde çözmek istiyorum tabi imkan olursa. Arduino veya benzeri bir şey ile değil.Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.Ekli dosyayı görüntüle 65744
Eğer ses şiddetine göre ayarlıyorsan vumetre devresini araştır bulursun zaten lm3914n entegre hakkında araştırma yaparsan da bulursun.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri