12v aküyü 24volta çıkarmak istiyorum

Şöyle bir sistem kurmalısın ilk önce alternatörün kaç demiri var 5 mi 6 mi ?bu alternatörü söküp rotoruna neodyum mıknatıs alıp takmalıwın rotor sargılaeının çapını düşürüp sipirini artierirsan verim senin için daha iyi olur çıkışına kondansatör takarsınГ2 ile çarp .karakök2.dıştan uyartımları sökmesen iyi olur ....rotora 8 adet neodyum yerleşetirebiirsen iyi olur şayet dirak bişey yapmadan başlıcam diyorsan birşey elde edwmzsin yüksek rrpmden verim alamazsın ....ilk önce 12v 2 a adaptör edin küçük enerji çekwn yüksek rpm bir motor dc motora büyük çaplı bir kasnak alternatörün ki çok küçük olmalı veya 700 rpm redüktörlü bir motor ike bahsettiğim kasnak tahrik yöntemi varsa dc motor pwm driver akü şarj sistemi ....devam eder gider neticesi mantıken ve ilmen mümkün ama senin dopru şeçimlerine ve ekonomine bağlı
Bu bahsettikleriniz biraz benim Bildiklerimi aşar size şöyle diyeyim elimde Şahin araba Elektrik alternatörü var oto elektrikçi götürdüm hazır vaziyette getirdim

En önemli olan bir konu için teori geliştirmektir şimdi mümkün olmazsa şayet ikeride olur zaman geçer teknoloji ilerler...TEORİ insani geliştiren beceridir düşünmek yapmak yada yapamamak en azından incelemek sık dokuyup elektwn geçirmek

Aynen doğrudur Neticede çabalamadan hiçbir şey olmuyor Biraz çabalamak gerek haliyle biraz da masraf ama Akıl akıldan üstündür biraz işin ehline sormak lazım bazı şeyleri
Önemli olan fikrin için çabalaman araştırmandır ....önemli olan doğruyu bulmak doğruyu bulmak için danışmak danışamazsan işe koyulup kendi cebinden yalnışı görmen ve kendini geliştirmendir....Sözüm herkeze

Aynen öyle abiciğim teorik çok önemli yani bir motorlu Arabada ateşleme sistemi gibi bir şey
En önemli olan bir konu için teori geliştirmektir şimdi mümkün olmazsa şayet ikeride olur zaman geçer teknoloji ilerler...TEORİ insani geliştiren beceridir düşünmek yapmak yada yapamamak en azından incelemek sık dokuyup elektwn geçirmek

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri