12v 7ah ve 12v 9ah aküler

emre81tr

Üye
Merhabalar,
2adet 12v çocuk arabası aküm var, 12v 7ah ve 12v 9ah aküler bunları paralel bağlayıp kullanım süresini uzatabilir miyim ve 2si bir şarj olur mu ? Ve bunlara güneş enerjisi şarj kontrolü yardımıyla doldurmak istiyorum, kaç watlik güneş paneli almaliyim ?
IMG_20191029_194851.jpeg
IMG_20191029_194845.jpeg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
12 volt 40 watt güneş paneli uygun. ayrıca şarz regulatörüde almalısın. 10 amper olsa yeter.
aküleri paralel bağlayıp şarz süresini uzatabilirsin. paralel şarzda yapabilirsin. akımlar farkı olduğu için seri bağlantıda kullanamasın. seri şarzda yapamazsın.

12 volt 40 watt güneş paneli uygun. ayrıca şarz regulatörüde almalısın. 10 amper olsa yeter.
aküleri paralel bağlayıp şarz süresini uzatabilirsin. paralel şarzda yapabilirsin. akımlar farkı olduğu için seri bağlantıda kullanamasın. seri şarzda yapamazsın.
abi akuleri 220v da sarj ettım arabayı calıstırdım hafıf bır koku geldı neden olabılır
arabada çift motor pm 550 12v dc motor var

motor yeniyse ondan gelmiş olabilir .

Yeni değil ama sorun yok gibi hız ayarı yok bunda eski bir çocuk arabası , bugün test edeceğim. hızda artis varmı yoksa sadece kullanım süresi mı etki etti bakacağım, solar panel ve regülatörü de aliexpresten sipariş edeceğim, gelince paylaşırım, sonuçları.
motor yeniyse ondan gelmiş olabilir .

Yeni değil ama sorun yok gibi hız ayarı yok bunda eski bir çocuk arabası , bugün test edeceğim. hızda artis varmı yoksa sadece kullanım süresi mı etki etti bakacağım, solar panel ve regülatörü de aliexpresten sipariş edeceğim, gelince paylaşırım, sonuçları.
Bekliyoruz. Kolay gelsin.

Sadece gerilim okumak için yanlış ürün almışsınız, neyse yanında çıkmadı mı şema, aliexpreste benzer ürünlerin sayfalarında şema mevcut.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri