12v 5v 3 amper dönüştürmek için gerekli devre nedir

İyi günler Ben yukarıda belirtmiş olduğum gibi 12 volt giriş 5 volt 3 amper çıkış olan devreyi kurmak istiyorum.kullanmak istediğim devre elemanı 7805 fakat çıkışı 1 amper destekliyor. Bana 3 amper gerekli ben bu devreyi evde kurmak istiyorum gerekli devre elemanları nelerdir. Girişim 12 v 3 amper çıkışın 5 v 3 amper istiyorum nasıl yapabilirim.tesekkurler.

Öncelikle şunu belirteyim 3 amper giriş akımınız varsa tam olarak 3 amper çıkış alamazsınız.
7805 leri paralel bağlayarak çıkış akımı artırılır ama 3 amper çıkış için giriş akımını artırmamız gerekiyor.

Öncelikle şunu belirteyim 3 amper giriş akımınız varsa tam olarak 3 amper çıkış alamazsınız.
7805 leri paralel bağlayarak çıkış akımı artırılır ama 3 amper çıkış için giriş akımını artırmamız gerekiyor.
Değerli hocam anlatmak istediğinizi biraz açar mısınız? İstenilen çıkış akımını elde edebilmek için giriş akımını neden artırmamız icap ediyor?

Değerli hocam anlatmak istediğinizi biraz açar mısınız? İstenilen çıkış akımını elde edebilmek için giriş akımını neden artırmamız icap ediyor?
Ustam illaki kayıplar olacaktır tam olarak 3 amper çıkış alınmaz.
Zaten sürekli 3 ampere yakın çıkış alınacaksa lm7805 leri çok çok iyi soğutmak lazım yoksa tutuşurlar 😁

Ustam illaki kayıplar olacaktır tam olarak 3 amper çıkış alınmaz.
Zaten sürekli 3 ampere yakın çıkış alınacaksa lm7805 leri çok çok iyi soğutmak lazım yoksa tutuşurlar 😁
Hocam ne yalan söyleyeyim ne demek istediğinizi yine anlamadım. :) 12 V 3 A giriş verip 5 V 4 A çekemem mi bunumu ima ediyorsunuz?

Hocam ne yalan söyleyeyim ne demek istediğinizi yine anlamadım. :) 12 V 3 A giriş verip 5 V 4 A çekemem mi bunumu ima ediyorsunuz?
Ustacığım aynen 19 litre damacana dan 25 litre su akmaz.
Şimdi ısrarla sorma amacınız öğrenmekmi yoksa başka bir şeymi bende onu anlamadım kusura bakmayın

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri