12v 30 Amper Adaptör

ERDEM55

Üye
12v 30A kamera adaptörüm arızalandı. İncelemem sonucunda 6R099 mosfet'in arızalı olduğunu fark ettim. Bu mosfetin yerine ne kullanabileceğim konusunda yardımınızı istiyorum. Sanırım mosfet 650v 31A değerlerine sahip.
Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

12v 30A kamera adaptörüm arızalandı. İncelemem sonucunda 6R099 mosfet'in arızalı olduğunu fark ettim. Bu mosfetin yerine ne kullanabileceğim konusunda yardımınızı istiyorum. Sanırım mosfet 650v 31A değerlerine sahip.
Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.
bilgi kağıdına bak (datasheet) incele googla amcaya 650 volt 30 amper(700 volt 40 amper de olur) mosfet yaz oradan uygun olanı seç N kanal P kanal ne ise. bu arada sadece mosfet sorun olmayabilir, ayaklarındaki dirençleri de kontrol etmek lazım, eğer trafo kaçırıyorsa zaten dikiş tutmaz

bilgi kağıdına bak (datasheet) incele googla amcaya 650 volt 30 amper(700 volt 40 amper de olur) mosfet yaz oradan uygun olanı seç N kanal P kanal ne ise. bu arada sadece mosfet sorun olmayabilir, ayaklarındaki dirençleri de kontrol etmek lazım, eğer trafo kaçırıyorsa zaten dikiş tutmaz
Datasheet okumayı pek bilmiyorum. Elimde G160N60 var. Başka yerden çıkma bu olur mu?
Dirençleri kontrol edip değiştirdim. 1 adette hızlı diyot değiştim. Bu parçada takıldım. yardım için tekrar teşekkür ederim.

datasheet okumak için deha olmaya gerek yok, önce senin patlak olanı bul aç, sonra bulduğun 650/30 amp olanı karşılaştır kanal ve frekans yakınsa olur, zaten datasheette ne işlerde kullanıldığı yazar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri