12SE Bağlantı sorunu

Peki son bir soru daha sormak istiyorum fazla oldum biraz kusura bakmayın ama , düzgün yüklenmeme nedenleri nelerdir :) düzgün yüklemek için ne yapmam gerekiyor ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Birçok neden olabilir
Driveriniz işletim sistemi ile uygun olmayabilir
Yukleme prosedürü ne uygun yüklenmemiş olabilir. Kimi driverler cihazi udb takmadan yuklenir kimisi cihazi usb takıp yuklenir kimisi usb takmadan yuklendikten sonra usb takip ek yükleme ister
Windows güvenlik duvarı engellemiş olabilir
Cihazın kullandığı COMpprt başka bir uyhulama yada cihaz tarafindan kullanılıyor olabilir

Siz cihazı usb takın ve bilgisayarıma sağ tıklayıp görev yöneticisine tıklayın açılan pencereden cihaz yöneticisine tıklayıp oranın ekran resmini buraya koyun bakalım durum nedir

Ekstra olarak PC'de TiaPortal yüklü olması sıkıntı yaratır mı ? Bu arada aygıt yöneticisi resmini attım istediğiniz resim bu olduğunu düşünerek . Durum resimlerdeki gibi.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2018-03-23 09.47.01.png
    Ekran Resmi 2018-03-23 09.47.01.png
    109.5 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran Resmi 2018-03-23 09.51.59.png
    Ekran Resmi 2018-03-23 09.51.59.png
    54.3 KB · Görüntüleme: 11
Tia portal olmasi sıkıntı olmaz bende 4 plc yazilimi yuklu tia somachine ispsoft wplsof ama hiç sıkıntı yapmıyor Eğer cihaz takılıysa sürücü düzgün yüklenmemiş sürücü düzgün yuklenseydi COM numarası yazan yer olurdu yinede emin olmak için resmin ust tarafindaki wan yazan yeride gosteren tam bir resim koyarmisiniz

Bütün WAN'larda "Bu aygıt düzgün çalışıyor." yazıyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2018-03-23 11.39.53.png
    Ekran Resmi 2018-03-23 11.39.53.png
    118.8 KB · Görüntüleme: 10
Cihazınızın sürücüsü düzgün yüklenmemiş önce cihazı USB çıkarıp sürücüyü yükleyin buraya COM şeklinde birşey eklenmemişse cihaz takılıyken sürücüyü tekrar yükleyin yine eklenemezse o bilinmeyen aygıta çift tıklayıp sürücünün bulunduğu dosya yolunu göstererek yüklemeyi deneyin kullandığınız cihazın kılavuzuna bakın orada gösterir nasıl olduğunu.

Birde bazı driverler win10 kullanıyorsaniız uyumlu olmayabilir sitesinden güncel driver indirip yüklemeyi deneyin

Rica ederim

Kablo seri kablo ise
Seçenekler --> Haberleşme Ayarı sekmesinde RS232 seçili olacak.
Aygıt yöneticisinden kablo takılıyken com numarasını tespit edin.
Seçenekler --> Haberleşme Ayarı sekmesinden COM PORT yazan yerdeki sağda bulunan küçük kutuyu tıklayıp gelen ince menüden kabloyu seçin.

Ethernet kablosu ile bağlanmaya çalışıyorsanız yukarıdan ethernet seçip PLC IP adresini aynı menüde ethernet ayarı kısmına yazın.

Bahsettiğim sorun aygıt sürücüsü probleminden kaynaklanıyormuş. "Shox" da bahsetmişti sürücü güncellemeden bende söylediği gibi yaptım ve oldu . teşekkürler tüm cevaplarınız için bahsettiğim driver ekte belirttim..

Ekli dosyalar

• Delta_DVP_SE_USB_EN.zip
    135 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri