125khz RFID kart okuyucu

TKAY

Üye
Arkadaşlar merhaba aşağıda görseli bulunan iki adet personel kart okuyucum var. birinin altında switch var. ekonomik sebeplerden dolayı alttaki üründen yüklü miktarda alacağım.

switch olan modelde aynı kartın içinde bulunan 14 haneli ve 10 haneli veriyi okuyabiliyorum.
diğer cihaz ile sadece 10 haneli veriyi okuyabiliyorum.
biz 14 haneli veriyi istiyoruz.

bu cihazların ikiside usb ile bağlı.

acaba alttaki cihaz ile 14 haneli veriyi okumam mümkün mü? cihazın ayarlaması için bir program gibi çözüm var mıdır?

upload_2017-8-7_14-23-18.png

arkadaşlar konuyla alakalı yardımcı olabilecek mesaj bekliyorum

bu iki verinin kod formatı varmı?

Malesef aynı kartı farklı readerlar farklı numaralar ile okuyabiliyorlar o konuda yapacak bir şeyiniz yok kart üzerindeki çip numarasını farklı readerlar kendi formatlarına göre değişik rakamlar atayabiliyorlar

Malesef aynı kartı farklı readerlar farklı numaralar ile okuyabiliyorlar o konuda yapacak bir şeyiniz yok kart üzerindeki çip numarasını farklı readerlar kendi formatlarına göre değişik rakamlar atayabiliyorlar

her iki kodu da okuyan kart okuyucunun anahtar ayarlarında ayar yaparak okuyabiliyoruz.
sanırım 10 karakter okuyan ve 14-16 karakter okuyan kart okuyucular var.
sadece 14-16 karakter okuyan kart okuyucu bulamıyorum.
sizin bildiğiniz bu tarz bir kart okuyucu mevcut mu?
Aldığım kart okuyucunun kutusunda bu bilgiler var. aldığım yerin pek bilgisi yok.

r2qjAN.jpg

her iki kodu da okuyan kart okuyucunun anahtar ayarlarında ayar yaparak okuyabiliyoruz.
sanırım 10 karakter okuyan ve 14-16 karakter okuyan kart okuyucular var.
sadece 14-16 karakter okuyan kart okuyucu bulamıyorum.
sizin bildiğiniz bu tarz bir kart okuyucu mevcut mu?
Aldığım kart okuyucunun kutusunda bu bilgiler var. aldığım yerin pek bilgisi yok.

r2qjAN.jpg
O kadar teknik bilgim yok ama tahminim okuyucular kartın üzerindeki bilgiyi yazılıma iletir yazılımda bu bilgiyi rakama çevirir bu durumda işi yazılım yapıyor çünkü okuyucuların neredeyse hepsinde sadece kablo çıkar ve devreleri silikonla kaplanmıştır üzerinde değişiklik yapıcak switch yoktur hangi formatta okuma yapacağını yazılımla okuyucuya öğretilir

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri