120V AC ADAPTÖR YARDIM

arkadaşlar amerikadan gelen bir mini projektör cihazı var ve bunun adaptörü tr piriz çevirici alsamda çalışmadı voltaj uygun değilmiş daha sonra 6v 1000ma diye internetten aynı 6v 1000ma ataba marka bir adabtör aldım aynıdır çalışır diye denerim dedim aleti çalıştırdı ama fazlamı güç veriyor nedir aletten normalde çıkmayan cızırtılar çıkmasına neden oluyor tabi fazla çalıştırmadan sizlerden yardım istemeye karar verdim.

usa adaptörün üzerinde yazanlar:
ınput:120v ac 60hz
output:6v dc, 1000ma 6va

yeni ataba adabtörün üzerinde yazanlar:
prı:230v-50hz 13.8w
sec:6v-1000ma 6va

sorunun neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş varsa şu işi bi çözelim allah aşkına ya kafayı yedirtti makine

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Satin aldigin adaptorun cikisini olctun mu? Gercekten 6V dc voltaj mi geliyor?

aldığınız adaptör regüleli değilse çıkış gerilimi yüksek gelebilir. regüleli bir adaptör kullanmanızı tavsiye ederim.

Adaptörlerde genelde input/output ifadesi kullanılır. prı/sec ifadesi trafolarda kullanılır. Aletin çıkışını kontrol edersen iyi olur. Satın aldığın ürün adaptör değil trafo olabilir.

Kolay gelsin........

EKSİYLE ARTI YER DEĞİŞİK OLABİLİR.BELKİ ÖLÇMEK LAZIM.

kendi orijinal adaptörünü bizim şebekeye bağlayıp çalıştırdıysan cihazında brızaya sebep olma ihtimali yüksek amerikadaki Şebeke 110 bizde 220 .

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri