120 Watt Güneş Paneli V/I dengesi ne olmalı?

Öncelikli hayırlı forumlar,

120 watt güneş paneli aldım. AÇık devre gerilimi 88.7 V kısa devre akımı 1.84 Amper. Şu aşamada 12 Volt 24 Amperlik bir akü besleyeceğim fakat ilerleyen zamanlarda 12 volt 200 Amperlik bir akü beslemek istediğim zaman başka bir panel mi almam gerekir? Panelin voltaj değeri çok yğksek olduğundan akımı düşük. Şimdiden teşekkürler değerli görüşleriniz için

Hayırlı Cumalar olsun!

Bildiğim kadar 36 hücreli ve 200 watt altı paneller 12 volt sisteme (tek akü veya paralel akü grubu için), 72 hücreli 200 watt ve üzeri güçteki paneller seri iki veya grupları şeklinde bağlı aküler için 24 volt olarak tasarlanmaktadırlar. Ölçtüğünüz voltajda bir sorun olabilir?

Hayırlı Cumalar olsun!

Bildiğim kadar 36 hücreli ve 200 watt altı paneller 12 volt sisteme (tek akü veya paralel akü grubu için), 72 hücreli 200 watt ve üzeri güçteki paneller seri iki veya grupları şeklinde bağlı aküler için 24 volt olarak tasarlanmaktadırlar. Ölçtüğünüz voltajda bir sorun olabilir?
Hayırlı cumalar,

Voltaj değerleri panelin arkasında yazan değerler. Multimetre ile de ölçtüm Yaptım yakın çıkıyor değerler. Bilmeden endüstriyel panel aldım galiba. 12 v luk batarya da kullanılması sıkıntı yaratır mı sizce. Bu akkm değeriyle şarj edebilir gibi duruyor.

Ben o voltajda panel bilmiyorum. Bağlantısı, şekli şemali var mı?

Etiket bilgisini paylaşır mısınız?

Aku gerilimi ile panel gerilimi arasındaki fark çok yüksek. Bence imkanınız var ise paneli değiştirin.

Bende bu voltajda panel görmedim. O yüzden etiket bilgisi iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri