12 volt DC yi 24 volt AC ye çevirme

golge06

Üye
selam arkadaşlar elimde 24 volt AC motor war ben bunu 12 DC ile çalıştırmak istiyorum. 12 volt DC yi 24 volt a çevirecek bir devre varmı elinizde veya hazır konverter satan bir yer bildiğiniz. Tşkler....

İLK ÖNCE 12 VDC yi 12 VAC ye ÇEVİR DAHA SONRA 12VAC yi 24VACye çevirmen bir trf ile daha rahat olur fakat bu arada AKIM olayını unutmamalısın çünkü motorun çektiği akımı karşılaman gerekir yani motor güçü ile cihazın güçü birbirine denk olmalı.

Basit çevirme devreleri var ancak çıkışı kare dalga.

tşk e ederim bilgilerin için. Motorlar 3 watt gücünde. hazır devre arıyorum eğer elinde olan varsa gönderirse sevinirim.

daha önce benzeri bir talep üzerine trafo kullanmadan 24Vdc akülerle 24Vac motoru çalıştıracak bir devre yapmıştım. istersen senin için de bir devre tasarlayabilirim. ticari ürün olduğundan şema veremiyorum.

benim yapmak istediğim 12 VDC aküden 24 VAC bir motoru sürmek eğer bununla ilgili bir devre tasarlayabilirsen bakabilirim...

abicim öncelikle şunu söyleyeyim ac motorlar dc de çalışmaz bunu unut

arkadaslar bende bunun gibi bir sorunla karşı karşıyayım 12 volt DC akımı 12 volt AC akıma çevirmem lazım.. acil yardım istiyorum bilen arkadas varsa lütfen yardımcı olsun.

internette onlarca inverter devresi var bunlardan birini alım istediğin verilere göre göre tasarlayabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri