12 Volt 80 watt 220 deki değeri nedir.

lynyrd

Üye
Arkadaşlar Selam,

Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soru bu. Evimdeki aydınlatma sistemini sebekeden gelen 220V dan çekip 12 Volt ile led olarak sürmek istiyorum. Kısaca güneş paneli ve depolama birimleri ile şebekeden bagımsız hale getirmek istiyorum. Akülerimin bitmesi durumunda bir driver ile de kurtarıcı bir sistem ilave edicem. Ama beni asıl düşündüren watt volt ilişkisi. Yani 12 Volt 80 watt (6.6 amper) in 220V deki değeri nedir. Yani bunun 220 deki değeri şu kadardır denebilirmi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
en kaba haliyle, güç=akım x gerilim diye düşünebilirsiniz, asıl önemli olan enerjidir oda enerji=güç x zaman, şimdi 80 watt=12 V x 6.6 A = 220 x 0.3636 A ama unutmayın bu akım değeri harcanan enerji değildir, ödediğiniz fatura harcadığınız enerjidir (+ vergi falan) Ayrıntılı hesap için şu konudaki ilk mesajıma bakabilirsiniz https://www.kontrolkalemi.com/forum/genel-aydinlatma/67261-led-aydinlatma-guc-hesabi.html

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri