12 volt 80 amper araba aküsü ile rgb let yakmak için yardım

batu_brs

Üye
Arkadaşlar söyle bi sorunum var araç aydınlatmasını ve göstergeleri rgb led yapmak istiyorum tek bi kumanda devresi ile kontrol etmek istiyorum rgb led kontrol ünitesini gösterge elektiriğinden çekersem diğer lambalarda göstergeleri açtığımda yanıyor tavan lambasından çekersem kapılar kapanınca göstergede sönüyor bana biri yardım edebilirmi lütfen ve rgb led in tek bir parçasını kullanmak istiyorum ama nasıl yapıcam 12 volt yüksek gelicek ne koymalıyım önüne bilgi verir misiniz

Kontaktan al 12 volt niye yüksek gelsin ki zaten led 12 volt ama kısa devre ettirme ya sigortayı değiştirirsin ya da kabloyu

Led rgb toplam 4 kablo giriyor en küçük parça 3 lü ben bu üçlünün sadece tekini kullanmak istiyorum rgb lerin çalışma prensibi 3 artı bi eksi galiba tek bir lede 3 artı ve artı uçlarına sadece direnç koysam olurmu acaba

Dirence gerek yok zaten şerit rgb içinde direnç var sen direk şaseyi ver sonra diğer uçları ver yanar. Beyaz elde edersin ama saf beyazı alamazsın.

Galiba ben yapmak istediğimi anlatamıyorum 1 adet rgb led i 12 volta bağlıcam ve kumandayla kontrol edicem ledi en küçük şekilde kesersek 3 adet let ve dirençleri üzerinde oluyo ben 1 adet kesmek istiyorum

unnamed (10).jpg
bu şekilde bağlıcam 12 volta

Pardon o kısmı anlamamışım dirençleri bağlaman gerekiyor her kanal için ayrı bir direnç ledi şeritten hiç sökme sadece kes lehim yerlerine direnç bağla

Önemli olan dirençlerin ohm değeri ve watt ı sıkıntı orda her rgb ucu için kaç ohm luk direç gerekiyor

Her rgb led için ayrı ayrı kanallara 1k gibi bir direnç bağlarsan olur watt onemli değil

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri