12 v röle hakkında bilgi.

quadrion

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba.

Bana alttaki linkte bulunan 12v 70a röleden lazım fakat orjinalini bulamadım. Yine 12v 70a olan başka bir röle aldım fakat orjinal röledeki 30/85/86/87 değerleri diğer rölede aynı mıdır bilmiyorum. Satıcı o değerlerde olmadığını belirtti. Bu konuda da teknik bilgim bulunmamakta. 12v rölelerin bağlantı şemasının değerleri aynı mıdır ? Aynı değil ise araca 12v 70a olmak koşulu ile linlteki ile aynı tipte olan takacağım her röle aynı işlevi görür mü veya herhangi bir sorun yaratır mı ?
Teşekkürler.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41u1cBgAYZL._AC_SY400_.jpg

Rölenin tipine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Rölenin çalışma sistemi hepsinde aynı ve uçlarıda aynı. Burada ki çelişki bu röleyi tabla gibi bir yere oturtacaksan bacak aralıkları aynı mı?

Düşük amper. Olması sorun yaratmaz. Siemens bmv lerde kullanılan 12v 50a var oda işini görür. Senin bir önceki linkten. Gönderdiğim modeli gir girsellerde çıkar senin resimdeki markanın kontaklari ile aynı kolay gelsin

Arkadaşlar herkese merhaba.

Bana alttaki linkte bulunan 12v 70a röleden lazım fakat orjinalini bulamadım. Yine 12v 70a olan başka bir röle aldım fakat orjinal röledeki 30/85/86/87 değerleri diğer rölede aynı mıdır bilmiyorum. Satıcı o değerlerde olmadığını belirtti. Bu konuda da teknik bilgim bulunmamakta. 12v rölelerin bağlantı şemasının değerleri aynı mıdır ? Aynı değil ise araca 12v 70a olmak koşulu ile linlteki ile aynı tipte olan takacağım her röle aynı işlevi görür mü veya herhangi bir sorun yaratır mı ?
Teşekkürler.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41u1cBgAYZL._AC_SY400_.jpg
Eğer bacakları uyduramazsanız iptidai bir şekilde küçük kablo pabuçları - piyasa ağzıyla sülye - ve kablo ile orjinal soketten röleye geçiş yapabilirsiniz . Eğer bu röle 70 A ise marş sistemine ait olma ihtimali fazla . Kesinlikle daha az amperde olanına tevessül etmeyin derim.

Şu an 50a var ve under ground arkadaşımızın dediği gibi bir işe yaramıyor. Bu röle motoru soğutan sistem ile ilgili bir röle diye duydum. İnanır mısınız aracı güneşte kullanınca dış sıcaklığı gösteren derece -motorun aşırı ısınması sebebi ile olduğunu düşünüyorum- 46lara yükseliyor. Kışın sorun değildi ancak havalar da ısındı motoru elime almak istemiyorum.

Son düzenleme:
Şu an 50a var ve under ground arkadaşımızın dediği gibi bir işe yaramıyor. Bu röle motoru soğutan sistem ile ilgili bir röle diye duydum. İnanır mısınız aracı güneşte kullanınca dış sıcaklığı gösteren derece -motorun aşırı ısınması sebebi ile olduğunu düşünüyorum- 46lara yükseliyor. Kışın sorun değildi ancak havalar da ısındı motoru elime almak istemiyorum.
Radyatör soğutma fan motorları bu kadar akım çekmez . Bundan emin olmak için sigorta kutusunun kapağından fana ait sigorta kaç amper bakarsınız .

İlk attığım linkteki röle amazonda satılıyor ve glow plug relay/kızdırma bujisi rölesi açıklaması var bu röle için. Bu rölenin düşük amperde olması veya arızalı olması motorun aşırı ısınmasına sebep olur mu bilemedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri