12 v röle bağlantısı

Merhaba

Aracımda sinyalli gündüz ledi kullandım kullandigim bu ledlerde 3 adet kablo var ledler sıralı şekilde beyaz ve sarı olarak sıralanmış. Bağlantıyı parklardan + ve - alıp sinyalinde + sından aldım.
Benim istediğim ise sinyal yakınca beyaz ledler sönsün röle ile bu mümkün mü mümkün ise nasıl bir röle kullanmalıyım ve bağlantısını nasıl yapmalıyım bu konuda amator olduğum için yardımlarınızı bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ters kontağı olan bir röle ile dediğinizi yapabilirsiniz.

Gündüz ledlerini rölenin ters kontağından geçireceksiniz. Röle bobininide siyal ile besleyeceksiniz. Ne zaman sinyal için kolu çektiğinizde sinyal ile beraber röle çekecek ve gündüz ledleri sönecek. Bu sistem sinyalin tersi gibi çalışacak.

Cevap için teşekkürler

Nasıl bir röle kullanmalıyım peki kaç ayaklı 12v mu olacak amperi ne olacak

12 volt 10 amperlik bir röle işinizi görür.

Nasıl ve nereye monte edeceğinizi bilmiyorum o yüzden ray tipi yada pcb tipi tavsiye edeceğim ama kısa devre yapmaması için iyi izole etmelisiniz.

Alacağınız röle aşağıdaki gibi olabilir. Lehimledikten sonra bacaklarını iyi izole etmelisiniz.

12v-dc-role-10a-220v-800x800.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri