12 to 220 150 W Konvertör

chief31t

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Elimde 150 w (12 to 220 v) gücünde konvertör var.2 adet 6v 4 ah aküyü seri bağlayarak konvertörün girişine bağladım.çıkışı ölçtüm 212 v gerilim gördüm.220 soketine kontrol kalemi ile dokunduğumda, her iki gözde de kontrol kaleminin yandığını gördüm.Acaba bu konvertörler iki fazlı olarak mı çalışıyor? ayrıca çıkışa 100 w gücünde saç şekillendirici bağladığımda cılız bir tıkırtı sesi çıkardı ama makineyi çalıştırmadı.neden çalışmadığı hakkında fikri olan arkadaşlar yardım bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
segonder ucunda yanı 212 volt gorduğun yerde her iki uçtada kontrolkalemı yanar yanlız iki uçtan bırını topraklama levhasına bağlarsan sadece topraklama olmıyan uçta yanar oda senın faz ucu ayrıca boşta 212 volt olçmuşsun yuke gırdığınde tahmınen 150 voltun altına duşmuştur

aküyü daha yüksek amperle denersen olur

şu anda şarza bağladığım 60ah akü var.dolunca onunla deneyeceğim.peki bu cihaz fazlar arası mı çalışıyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri