12 kw taşırmı

Bu kablo 5 mt mesafede 12kw gucu tasimaz yanar 10 luk kablo cekin
Peki 15 cm de taşiyabilirmi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bence,zekice bir cevap.Zira,hanımefendi !
10 gündür evde makaraları ! karıştırdı gibi.

Of of memleketim, memleketim.... Neresinden tutsam, nesini anlatsam. Esra Hanım samimi gayretinizi ve çözüm arayışınızı takdir ediyorum. Lakin lütfen akıllı bir elektrikçiye ile etüd ettirin konuyu.

Şunu hayal edin, ben kendi kendimi uğraşıp Brad Pit'e dönüştüreceğim desem, sizin yapmaya çalıştığınız şeyin yanında akılcı kalır.

Evinizin, varsa çocuklarınızın ve hatta cihazlarınızın sağlığını düşünün, bu işin şakaya gelir durumu yok.

Yer paylaşmak sıkıntı olurmu bilmem ama, yerinde detaylı inceleyip yol gösterebilecek forum üyeleri çıkacaktır.

Of of memleketim, memleketim.... Neresinden tutsam, nesini anlatsam. Esra Hanım samimi gayretinizi ve çözüm arayışınızı takdir ediyorum. Lakin lütfen akıllı bir elektrikçiye ile etüd ettirin konuyu.

Şunu hayal edin, ben kendi kendimi uğraşıp Brad Pit'e dönüştüreceğim desem, sizin yapmaya çalıştığınız şeyin yanında akılcı kalır.

Evinizin, varsa çocuklarınızın ve hatta cihazlarınızın sağlığını düşünün, bu işin şakaya gelir durumu yok.

Yer paylaşmak sıkıntı olurmu bilmem ama, yerinde detaylı inceleyip yol gösterebilecek forum üyeleri çıkacaktır.
Tesuf ederim dalga gecmeseydiniz iyiydi :/

Bence,zekice bir cevap.Zira,hanımefendi !
10 gündür evde makaraları ! karıştırdı gibi.
Sizede tesuf ederim :/ bilgi edinmeye calisiyorum ben

Orjinal krom kablodan bahsediyorum 15 cm mesafe diyo hanimefendi bu kablo yapisi nikelkrom oldugu icin 15 cm mesafede tasiyabilir
12 kw yuku 6 mmlik kablonunkaldiramiyacagini soylemislerdi 10mm lik kablo uygundur demisti arkadaslar , diyelimki 6 lik kablo 10 luk kablo ile degistirildi evin tesisati 6 lik ama biz elektrik direginden eve gelen kabloyu degistirdik 6likti 10 luk oldu .Simdi bu evin tesisatindaki kablo damda elektrik direginden gelenkabloyla birlesiyor ya , (buraya dikkat)BU evin tesisatindaki ALTILIK KABLOYA direkten gelen10 luk la birlestigi yerden 15 cm ileriden bi 10 mm lik kablodaha ek yaptik bu ek yapilan 10 mm lik kabloya 8 kw yuk binicek yani 6 mm lik kablo 15 cmmesafedeki 10 luk kabloya 8 kw yuk tasiyacak , ayriyetten bu 6 mm lik kablodevam ediyor ve evin tesisatine gidecek 4 kw da oraya tasiyor toplamda 12kw tasiyor ama bunun 8 ini 15 cm mesafeye veriyor orada 10 luk kablo var o bu yuku tasiya biliyor yani kablonun 15 cm lik kismina 12 kw yuk biniyor , nasil olur tasiyabilirmi yanabilirmi ? Ya kusurabakmayin bukadar aciklayabildim yani 15 dakikadir bu yaziyi toparlamaya calisiyorumfotoyu acabilirseniz daha iyi anliyabiliceginizi dusunuyorum , umarim aciklayabilmisimdir anlamadiginiz bi nokta olursa sorun bana , şimdiden tessekür ederim ^-^

Ekli dosyalar

• IMG_20180104_213212.jpg
    IMG_20180104_213212.jpg
    173.6 KB · Görüntüleme: 24
Moderatör tarafında düzenlendi:
12 kw yuku 6 mmlik kablonunkaldiramiyacagini soylemislerdi 10mm lik kablo uygundur demisti arkadaslar , diyelimki 6 lik kablo 10 luk kablo ile degistirildi evin tesisati 6 lik ama biz elektrik direginden eve gelen kabloyu degistirdik 6likti 10 luk oldu .Simdi bu evin tesisatindaki kablo damda elektrik direginden gelenkabloyla birlesiyor ya , (buraya dikkat)BU evin tesisatindaki ALTILIK KABLOYA direkten gelen10 luk la birlestigi yerden 15 cm ileriden bi 10 mm lik kablodaha ek yaptik bu ek yapilan 10 mm lik kabloya 8 kw yuk binicek yani 6 mm lik kablo 15 cmmesafedeki 10 luk kabloya 8 kw yuk tasiyacak , ayriyetten bu 6 mm lik kablodevam ediyor ve evin tesisatine gidecek 4 kw da oraya tasiyor toplamda 12kw tasiyor ama bunun 8 ini 15 cm mesafeye veriyor orada 10 luk kablo var o bu yuku tasiya biliyor yani kablonun 15 cm lik kismina 12 kw yuk biniyor , nasil olur tasiyabilirmi yanabilirmi ? Ya kusurabakmayin bukadar aciklayabildim yani 15 dakikadir bu yaziyi toparlamaya calisiyorumfotoyu acabilirseniz daha iyi anliyabiliceginizi dusunuyorum , umarim aciklayabilmisimdir anlamadiginiz bi nokta olursa sorun bana , şimdiden tessekür ederim ^-^

Anlaşılan siz kararlısınız. Ekli resimdekine benzer bir detay çizip paylaşımısınız? Anlaşılması daha kolay olur. Daha doğru şeyler söyler herkes.

Ekli dosyalar

• IMG_0962.JPG
    IMG_0962.JPG
    229.3 KB · Görüntüleme: 24
Bağlantılarınız sağlam ise 6mm2 iletken 15 cm de 12 kvatı taşır.
Burada yazılanların üstünü okumayanlar yanlış bilgi sahibi olabilir dikkatli olalım bu işi şakaya gelmez.
Bazen bunun gibi özel durumlar olabilir riskleri söylersiniz kişi kendi karar verir. Olmaz demek kolaya kaçmak olur olabilir yönlerini birileri çıkar söyler ve yaparsa iş bulmanız zorlaşır:).

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri