12 kw taşırmı

ne çalıştırıyorsun ki? çok harcama yapınca dağıtım şirketi merak edip bakar sayacın girişte max.40A oluyor elektrikçi anlatır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ne çalıştırıyorsun ki? çok harcama yapınca dağıtım şirketi merak edip bakar sayacın girişte max.40A oluyor elektrikçi anlatır.
Guzellik uzmaniyim kullandgim cihazlar hepsi calisirsa bu kadar guc harciyo isyerim kapandi o yuzden evde devam ediyorum max 40 amper diyorsunuz 40 amper kac wat a eder sigortada

Esra Hanım sizi genç bir meslektaşımız sanıp biraz kafanızı karıştırdık sanırım mesleğinizde ilgili ekipmanlarla evinizde çalışmaya devam ederek evinize 12 kW yük ilave ediyorsunuz.Bu durumda elektrik dağıtım şirketine güç artırım talebinde bulunmalısınız.Ama önce Bir mühendislik ofisine başvurup tadilat projesi çizdirmek zorundasınız..Bundan sonraki süreci müteahhit firma takip eder.Müteahhit firmanın vergi levhası ve mesleki odalara kayıt belgeleride mutlaka olmalı.Elektrikle ilgili detayları şalterdi sigortaydı kabloydu onlar halleder.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

@MustafaErgün arkadaşımızın söylediklerini yapın ki başınız ağrımasın1Elektrik çok ciddi bir iştir eğer küçük sigorta bağlanırsa sürekli atar büyük sigorta bağlanırsa devreye atmaz ve yangın çıkarır bu yangın hem cana hemde mala zarar verir buyüzden Mustafa bey size doğru yolu göstermiş ve birşeyde ben ekleyeyim 12kw işlemleri yapacak firma size söylemeye bilir siz trifaze olarak yapılmasını isteyin Şebeke den trifaze elektrik ve sayaç kullansınlar ve evin içinde normal prizlere dağıtsınlar biraz maliyetli olur bu işler ama hem makineleriniz hemde canınız güvende olur hanımefendi.

Guzellik uzmaniyim kullandgim cihazlar hepsi calisirsa bu kadar guc harciyo isyerim kapandi o yuzden evde devam ediyorum max 40 amper diyorsunuz 40 amper kac wat a eder sigortada
Kabaca hesaplarsak ortalama 40 amp 8500 wat eder ancak siz 12000 wat yani 12 kw guc kullanicam diyosunuz bu durumda surekli cihazlariniz calisirsa eger ortalama 55 amp guc cekicek siniz 40 amp sigorta atar bu guce dayanmaz 55 amp sigortayada sayactan once baglarsaniz elektirik idaresi bu duruma neder onu bilemem bence siz once bi elektrik idaresine gidip yapmak istediginiz ise gore kw arttiriminin mesken olarak kulmanima sunulmus daire niteligindeki evlere verilip verilmedigini bi ogrenin derim aksi durumda cezai islemle karsilasmaniz olasidir

Sayacınız maksimum 40 amperde çalışır. Daha yüksek akımlar sayacınıza hasar verebilir. Kablodan geçen yüksek akım voltaj düşmesini arttıracaktır. Eve 3 fazlı elektrik almak istediğinizi çevrenizdeki elektrikçilere söyleyin fiyat alın tahmini 1500 civarı olmalı uygun olan teklife göre hareket edersiniz.

Sayacınız maksimum 40 amperde çalışır. Daha yüksek akımlar sayacınıza hasar verebilir. Kablodan geçen yüksek akım voltaj düşmesini arttıracaktır. Eve 3 fazlı elektrik almak istediğinizi çevrenizdeki elektrikçilere söyleyin fiyat alın tahmini 1500 civarı olmalı uygun olan teklife göre hareket edersiniz.
Tesekur ederim cevabiniz icin Peki 3 fazlida 55 , 60 amper kullanabilirmiyim acaba ?

Tesekur ederim cevabiniz icin Peki 3 fazlida 55 , 60 amper kullanabilirmiyim acaba ?
Gücünüz 12kw olacaksa yine 3 fazlı sistemde çekeceğiniz amper daha da aşağı düşecektir.Size basit olarak anlatayım:Bir fazda hem fön makinesi hem lambalar beslenirse lambalarınız 10 A çekiyorsa ve fön makinenizde 5 A çekiyorsa aynı anda çalıştığında tek fazdan 15A çekeceksiniz ve kablo kesitinizle sigortanız bunlara uygun olmalı ama bu işlemi trifaze de yaparsanız.R fazından yani birinci fazdan:10 Amper lik lamba devresini S fazından yani ikinci fazdan:5 Ameprlik fön makinesinin prizini beslerseniz buna göre sigorta ve kablo kullanırsınız.Yani yük 3 faza bölünebilir

3 fazda her fazdan 40 amper çekerek toplam 120 ampere kadar çıkabilirsiniz. Direkte 3 faz olmadığından şu anda geçemezsiniz. Önce direğe 3 fazı getirtmeniz gerekecek eğer başka alıcı yok ise kendiniz getirmeniz gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri