12 dairelik binanın audio diafon tesisatı nasıl bağlanır? (şema, bağlantı,kablo)

automat

Üye
Arkadaşlar 12 dairelik bir binada muhtemelen Audi marka kapıcısız 2 zilli diyafon tesisatı ilk defa yapacağım fakat elimde elektrik şeması olmadığı için ön hazırlık aşamasında hangi kabloları kullanacağım ve elinizde şeması olan varsa gönderebilirmisiniz.

Arkadaşlar konu hakkında hiç bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
mrb arkadaşım yapman gereken her daireye dt8 diafon kablosu paralel çekmek ve her daire için zil devresi çekmek...........

H@san arkadaşım zil tesisatı ayrımı çekmek gerekiyor DT8 kabloda bu işlem yapılamazmı?veya mevcutta zil tesisatı var sadece DT 8 kablo ile santral bağlantısımı yapmam gerekir?

merhaba arkadaşım tarifle olmaz bence audıo sitesine kayıt ol orda şemalar mevcut

arkadaşım zil devrelerini ayrı çekmen gerekiyor
her daireden bir zil devresi gerekir

abi 7 8 kapı otamatiği 10 zil dönüşü gerisi rengi rengine ama görüntülü sistemler farklı oluyor biraz daha teferruatlı zaten diyafonnun kutusunda şeması vardır

Arkadaşlar Audi marka SA 202 Model santral kullanarak çift zilli tesisat ve bağlantılarımı yapıp sistemi devreye aldım gayet güzel çalıştı 1 aksaklık haricinde oda 2 ayrı dairenin apartman girişindeki zil butonuna basınca başka bir daireden çok kısık şeklinde zil çalmaktadır diğer bir ifadeyle sorun dairenin ziline basıldığında yine dairenin zili canlı bir şekilde çalıyor burada problem yok fakat aynı anda başka bir daireden çok kısık şeklinde aynı zil çalmakta sizce sorun nereden kaynaklanıyor ben bütün ekleri ve bağlantıları kontrol ettim bulamadım santralden şüpeleniyorum bilgisi olan varsa yardımcı olmasını istiyorum.

Arkadaşlar Audi marka SA 202 Model santral kullanarak çift zilli tesisat ve bağlantılarımı yapıp sistemi devreye aldım gayet güzel çalıştı 1 aksaklık haricinde oda 2 ayrı dairenin apartman girişindeki zil butonuna basınca başka bir daireden çok kısık şeklinde zil çalmaktadır diğer bir ifadeyle sorun dairenin ziline basıldığında yine dairenin zili canlı bir şekilde çalıyor burada problem yok fakat aynı anda başka bir daireden çok kısık şeklinde aynı zil çalmakta sizce sorun nereden kaynaklanıyor ben bütün ekleri ve bağlantıları kontrol ettim bulamadım santralden şüpeleniyorum bilgisi olan varsa yardımcı olmasını istiyorum.

Merhabalar
"A" dairenin butonuna bastınız zili çaldı aynı anda da butonuna basmadığınız "B" dairesi kısık bir şekilde zil çalıyorsa "B" dairesinin şubesini değiştirip deneyiniz.

Merhabalar
"A" dairenin butonuna bastınız zili çaldı aynı anda da butonuna basmadığınız "B" dairesi kısık bir şekilde zil çalıyorsa "B" dairesinin şubesini değiştirip deneyiniz.

değiştirip tekrar deneyeceğim yardımınız için sağolun..

arkadaşlar merhaba 8 dairelik apartmanın diafon tesisatında 2. dairenin butonuna bastığımda 3.dairenin 3. dareye bastığımda 2.dairenin zili çalıyor acaba sorun nerde olabilir şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri