12/24v solar panel su isitici yapimi yardim

80lt 44dakika 67derece. Duş almak için gayet ideal. Mantığının aynı olma konusu ısıtmada evet ama tüketilen kw/h elektrik faturasında katien aynı değil. neyse ben cevabımı aldım yazan arkadaşlara teşekkürler

yok daha neler ben yapmadımmı dedim? ben benden daha farklı düşünen ustaların veyahut meslektaşlarımın bana farklı fikirler verebilmesi umuduyla başlığı o şekilde açtım ama vallahi pişman oldum

güneş varken elbette herşey normal fakat yokken akü ile mevcut güneş ısıtıcısını ısıtamicam için bu sistemi kurdum ve geliştirmek istiyorum. şimdi mantığınıza yattımı
Aküden bahsetmemişsiniz ki? Neyse olmaz diye bir şey yoktur. Herşey yapılabilir maliyetlerine katlandıktan sonra yapılamayacak hiç bir proje yoktur. Kolay gelsin.

Cevaplariniz icin tesekkurler. Maliyet kismini bitaz acarmisiniz rica etsen. Ben 4 adet isitma bijusi kullanarak 2 adet 180w/12v gunes paneli ile 80lt su tankinin icindeki suyu isitiyorum evelt ilkimde maliyeti yuksekti ama 7000w lik AC sofben kullanmaktan cokdaha ekonomik.
Güneş enerji sistemi için harcayacağınız paraya ve emeğe yazık demek istiyoruz aslında. Yaptığınız sistemi takdir ediyorum. Ancak Mesele daha az watt harcayarak uzun süre suyu ısıtmak ise bunu düşük watt ısıtıcı kullanıp yine 44 dakikada ısıtırsınız demek istiyoruz aslında. Yani para harcayarak bu sistemi kurmak mantık dışı bir durum. Ama yinede siz bilirsiniz demekten başka çaremiz de yok aslında.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri