11Kw lık bir motora (asm) Trifaze dijital sayaç akım trafosuz bağlanabilirmi.

aks_fazli

Üye
11Kw lık bir motora (asm) Trifaze dijital sayaç akım trafosuz bağlanabilirmi.Enjeksiyon makinasında kullanılan pompa motorunun 1 saat te ne kadar enerji tükkettiğin öğrenmek istiyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba akım trafosu ile bagla boylece o akım tafoları ile ilerde istedigin makinanın ve motorun saatte kaç kw tükettigini görebilirsin benim çalıstıgım yerde yeni 2 adet servo motorlu var kesinlikle hidrolikten daha az enerji kullanıyor.

akım trafosu ile bağlamak daha sağlıklı olur...ama akım trafosuzda bağlanabilir.

sayacın kılavuzunda yazar bağlanmıyorsa bağlayamazsın x5 sayaçlara akım trafosu bağlayabilirsin

11kw motor 22A akım çeker 100A'e kadar direk bağlantılı sayaç var. 100A üzeri x/5 yani akım trafolu sayaç şarttır.
Motorun demeraj akımının sayaca zarar vermeyecek değerde olması gerekir.

15 kW 2 adet motor direk olarak 100 A sayaca bağlanabilir mi? Normalde 60 amper yapıyor akımlar ama demeraj akımları zarar verir mi vermez mi?

selam,Köh.. Marka akım trafosuz kombi sayac aldım onu bağlayağım.Direk bağlanabiliyormuş AEL.TF.10

Maksimum akım olan 100A değerinin geçilmemesi gerekir Dijital sayaçta böyle bir riske girmek doğru değildir.

selam,Kombi sayacı bağladım ve 1 saat lik ölçüm sonundaki 180,580,880 değerlerini ilk okuma ve son okuma değerlerini aldım yanlız bir sorum olacak benim sayaç çarpanım 1380 hesap sırasında 1 saatlik çalışma sonunda yüksek bir fiyat çıkıyor acaba 1380 le çarpmamam mı gerekiyor ..iyi çalışmalar

Sayaç çarpanı; elektrik tüketiminin sayaç tarafından direk ölçülemediği durumlarda kullanılan akım trafosu ile gerilim trafosu oranının çapımıdır. Sen motorunu sayaca direk bağladığın için sayaç çarpanı 1 dir. Kendi faturandaki sayaç çarpanı, o sayaca bağlı olan akım trafosu ve gerilim trafosudan kaynaklanır. Motora bağladığın sayaç ve ana sayacın sayaç çarpanları birbirinden tamamen farklıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri