110 volt motor testi

Herkese kolay gelsin,Arkadaşlar bugün bir dalgıç pompayi tamirciye götürdüm.Merakli biriyimdir.Bende ustayi izliyordum,Usta eski usul seri lamba kontrolü yaptı,Fakat daha sonra 110 volt gerilim uyguladı,bunu anlayamadım.110 volt gerilim ile testin ne anlamı var?Hem Monofaze hemde Trifaze motor için açıklarmisiniz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
"Usta eski usul seri lamba kontrolü yaptı,Fakat daha sonra 110 volt gerilim uyguladı,bunu anlayamadım.110 volt gerilim ile testin ne anlamı var?Hem"

110 volt uyguladı dıyor, 110 volt ıle de serı lamva yaptı demıyor, benim anladıgım.
Her faza, ayrı ayrı 110 volt uygulayıp, her üç grubun çekdiği akımı ampermetre ile okuyup, kendı arasında kısa devre varmı da bakmış olabilir.
Her yiğidin yogurt yiyişi farklı olabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri