11. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri (8-9 Mart 2013)

kriptol1n

Üye
Merhabalar;

Bir çoğunuzun yakından takip ettiği UORG’nin bu sene 11.’si düzenlenecektir. UORG dünyanın dört bir yanından katılan robotların birçok kategoride yarıştığı bir etkinliktir.

Türkiye’nin ilk robot yarışması olarak 2002’de ORG ismiyle başlamıştır ve 2008 yılından itibaren uluslararası özelliği kazanmıştır.

Etkinliğimizde robot yarışmalarının yanı sıra, alanlarında uzman kişilerin katılacağı paneller, seminerler düzenlenecek ve bildiriler sunulacaktır. Böylece katılımcıları konuyla ilgili bilgilendirmek ve katılımcıların konu hakkındaki bakış açılarını genişletmek için ortam yaratılacak ve katılımcılara konunun uzmanlarıyla tanışma imkanı sağlanacaktır. Bu kapsama giren etkinlikler sayesinde yarışmalara katılan yarışmacılardan, gelen ziyaretçilere, bilim ve teknolojiye gönül vermiş tüm davetlilerimizi bir araya getirip kaynaştırmak ve eğlenceli bir ortamda bilgi alışverişini sağlamak hedeflenmiştir. Bu kapsamda açılış ve kapanış kokteylleri, konserler, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve yarışmalar sonucunda dereceye girmiş kişilere ödül töreni yer almaktadır. Bu etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.

-Değerli robot sever arkadaşlar, 11. UORG etkinliğimizdeki kategori kuralları güncellenmiştir.

KATEGORİLER:

- Çizgi izleyen
- Mini sumo
- Çoklu mini sumo
- Sumo
- Triatlon
- Slalom
- Çöp toplayan
- Serbest
- Arama & Kurtarma

Tüm katılımcılara başarılar diliyor, ve sizleri de 8 – 9 Mart 2014 tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi (KKM)’de aramızda görmek istiyoruz.

Ayrıntılı bilgi için sitemiz:
Uluslararası ODTÜ Robot Günleri "Gelin, teknolojinin keyfini beraber çıkaralım..."

İnşallah.
ODTÜye son geldiğimde jandarmayla eylemciler arasında kalmıştım ya :) ODTÜ de dört mevsim aynı anda...
Biz köşeye sıkıştık, camdan kaçıyoruz habercilerle, az ilerde birileri öpüşüyor, karşısında Kur an okuyanlar falan...
İlginç bir deneyim oldu.
Birde duvarlarının boyasız olması sade çimento gibi olması ilgimi çekmişti.
Düşündüm de mantıklı geldi. İnşaat kalıplarını şekilli yapacaksın, sökünce güzel bir görüntü olacak.
Her yıl devlete veya o kuruma boya masrafı çıkarmayacak. Toplama vurursan muazzam tasarruf yapar.
He ben orada ne mi yapıyordum, yine bir kongreye gitmiştim. Ulusal Fizik Öğrencileri Kongresinin birincisine. Ey gidi günler ey..

Ben bu yarışmaya katılmıştım ve harika geçmişti gerçekten de Türkiye'de yapılan robot yarışmaları içerisinde Odtü robot günleri bir farklıdır. Bu sene katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar. Ayrıca geçen sene yarıştığım robotun video görüntüsünü ve odtü robot yarışması hakkındaki küçük bir yazıyı da burada paylaşmak istedim. Katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

www.youtube.com/watch?v=p0naasQ2les

10. ODTÜ Robot Günlerinde İki Robot ile Yarıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri