11 kwlik bir pompa hakkinda yardim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
her halukarda calıstırabılırsın
kumanda devresını termıstor uclarından bagımsız işlersen calısır
anladıgım kadarıyla senın devren devırdaim pompası ıcın olucak

hayır anlatamadım galıba kusura bakmayın pompa daha yenı ısıtma sogutma sıstemınde su cevırmek ıcın kullanılcak bende panosun yapıcam pompann klemens kutusuna normalde ıkı kablo gırısı olması lazım elımdekı dıger pompalar oyle bu pompada tek gırıs var ıkıncı gırıs ufak ptc ıcın galıba klemsn kutusunu actım actıgımdada ptc ıcın 3 tane kablo var ben bu kabloları bos bırakıp pompayı yıldız ucgen calıştırabılırmıyım

sn.sinan-aydemir,
PTC kablolarını boş bırakıp yıldız üçgen bağlayabilirsiniz.Ancak;PTC kablolarını bir PTC rölesiyle veya PTC girişli bir motor koruma rölesiyle bağlarsan motora tam koruma yapmış olursunuz.
Kolay gelsin
iyi çalışmalar

sinan bey motor larda 7.5 kW tan buyuk motor lar sartlar ne olursa olsun yıldız üçgen yada soft start ile yol vermek gerekir birde pompalr genelde 300 dk devir dirler eger klemens te 3 bobin bağlantısı varsa üçgen bağlantısı içeride yapmış olunabilir ptc uçları 3 tane olduğundan eminmisiniz 2 tane kısa devre gösteren uç olması gerekli yada ptc diil ortak uçlu başka bir koruma elemanı kullanılms olabilir motorda eger 3 bağlantı olduğuna eminseniz soft start ile yol vermelisiniz y ^ aynı kapıya çıkar ve motor tahriblerinden korunur

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri