11 kw yıldız üçgen motor 2-3 haftada bir sıkışmadan dolayı yanıyor.

o sorumluluk almayan almanada bu şemayı bir gösterdinizmi?böyle bir koruma olmaz.(bir sürü makina gördüm ama hiç yıldız üçgen tambur motoru görmedim dersem yalan olmaz)(yükte 12 A çekiyor demişsiniz bu motora göre düşük geldi bana).aslında motorun etiketini paylaşsanız daha iyi olacak diye düşünüyorum.kolay gelsin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Paralel derken ? M kontaktorune ayrı ,üçgen kontaktrun ayrımı vermiş ? Yok ikiside aynı yere gidiyorsa birin iptal et

Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

motor beslemesi sadece tmş den geçsin. 3 kablonun yerini geçici değiştir. motor üzerinede bir ptc yerleştir bi aksilikte yanmasın. bide termik sürekli atıp kuruluyormu ondan emin ol.

Ekli dosyayı görüntüle 15087devre şeması bu şema doğrumu tmş yada sigorta iptal etsek daha sağlıklı olmazmı?
Bu bir çeşit koruma bağlantısıdır. Sadece bahsettiğin gibi kartuş sigortalarda ve NH tipi bıçaklı sigortaların kullanıldığı devrelerde kullanılır. Burdaki TMŞ nin değeri çok düşük tutulur. 0.5A veya daha düşük. Akım burada iki kola ayrılmaz. Çünkü sigortaların iç dirençi TMŞ lerden daha düşüktür. Çalışması giriş sigortasının bir tanesi attığı zaman akım TMŞ üzerinden geçeceği için sistemi devreden çıkarır. Sigortanın bir tanesi attığında motor üzerindeki TMŞ aşırı akıma göre çalıştığı için çok kısada olsa bir süre geçecektir. Sigortaya bağlı TMŞ ise sigorta attığı anda açar. Daha hızlı çalışır. Sökmenizi tavsiye etmem. Ayrıca kartuş sigortalar c tipi sigortalardan daha iyi bir korumu sağlar. Dikkat ederseniz önemli sistem korumalarında kullanılırlar. Tavsiyem TMŞ yerine elektronik röleler var onları kullana bilirsiniz. saygılarımla.

Soruınu şöyle çözdüm öncelikle termiği değiştirdim çünkü akım ayar potu tur atıyodu. Sonra yıldız süresi 6 sn idi bunu 15 sn yaptım çünkü tambur biraz ağır kalkınmada zorlanıyor. Böyle baya sorunsuz gitti. Daha sonra motoru 15 KW yaptık ve soft start bağladım hiç bir sorun yok artık.

Almanlar yaptıysa vardır mutlaka bildikleri fazladan bir şey. O paralel bağlı elemanlar aynı anda kullanılmak için değilde TMŞ' nin herhangi bir kullanılamaz hale gelmesi durumunda makinayı devamlı işletmek için yapılmış gibi.

Saygılar...

termik ayarı 11 i geçirme bence. akım kontrolü yap 10,5 A çekiyorsa ısınıyor demektir. buda çalışma saatine göre ortalama haftada bir motor kavrulma sebebiyle bobinajda kendini bulacak demektir.

gücü yükseltmek mantıklı olmuş

Bu bir çeşit koruma bağlantısıdır. Sadece bahsettiğin gibi kartuş sigortalarda ve NH tipi bıçaklı sigortaların kullanıldığı devrelerde kullanılır. Burdaki TMŞ nin değeri çok düşük tutulur. 0.5A veya daha düşük. Akım burada iki kola ayrılmaz. Çünkü sigortaların iç dirençi TMŞ lerden daha düşüktür. Çalışması giriş sigortasının bir tanesi attığı zaman akım TMŞ üzerinden geçeceği için sistemi devreden çıkarır. Sigortanın bir tanesi attığında motor üzerindeki TMŞ aşırı akıma göre çalıştığı için çok kısada olsa bir süre geçecektir. Sigortaya bağlı TMŞ ise sigorta attığı anda açar. Daha hızlı çalışır. Sökmenizi tavsiye etmem. Ayrıca kartuş sigortalar c tipi sigortalardan daha iyi bir korumu sağlar. Dikkat ederseniz önemli sistem korumalarında kullanılırlar. Tavsiyem TMŞ yerine elektronik röleler var onları kullana bilirsiniz. saygılarımla.
Tek faz açtığında koruma yapmak istiyorsan faz koruma rölesi kullanırsın. Böyle kulağı tersten gösterir bir devre ne gördüm ne duydum !

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri