11 kw yıldız üçgen motor 2-3 haftada bir sıkışmadan dolayı yanıyor.

Kumanda konusunda konusunda pek deneyimim yok ama bilgim var bende de nacak_68 in yaptığı devre daha mantıklı geliyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Pek anlamam ama gelen akımar toplamı giden akımlar toplamına eşit olduğunu düşünürsek tmş ve ana siğorta üzerinde akımlar ikiye bölünmüş olur çekilen akım her iki siğortada da düşer ve devreyi korumaz ya seri bağla yada birini kaldır uygun akım değerini kullan ve doğru olan nacak 68 arkadaşın yayınladığı şema üçgen çalıştığı takdirde Motor sargıları her iki taraflı Ana şebekeden beslenmiş olur yanlış bir uygulama

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

arkadaşlar sanki güç devresinde motora giriş kablolarında faz çakışması oluşuşuyor gibime geldi

arkadaşlar sanki güç devresinde motora giriş kablolarında faz çakışması oluşuşuyor gibime geldi,

Faz çakışmasında, güç devresindekı sigorta, TMŞ atar.Burada motor calısmasına devam edıyor denıyor.

genel olarak söylüyorum arkadaşlar...
ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz
ya gördüğünüzü anlamıyorsunuz
görüyorumki konuyu baştan okumadan yorum yapılıyor , bilgimiz yetersiz geliyorsa yorum yapmayalım ki yardım bekleyen arkadaşlar yanıltılmasın
ve YILDIZ ÜÇGEN KONUSU memleket meselesi olmaktan çıksın
herkese hayırlı işler

Termik role yerine motor koruma salteri kullan (13-16) amper ayar sahali motor koruma salteri isini gorecektir motor yanma derdinden tamamen kurtulursun

Yok arkadaşlar makina almanların değişikliğe izin vermiyorlar sıkıntı olursa sorumluluk almayız diyorlar milyon dolarlık makina patronda kabul etmiyor. Ama yıldız süresi 6 sn idi bunu 15 sn yaptım sigorta ana beslemeyi iki koldan aldığı için projede 25A yazıyodu hemen atıyor. Ben 40A taktım ve termik ayarınıda 10A yaptım şimdi motor yanmıyor artık ama sıkışırsa sigorta atıyordu termiği 9,5A yaptım şimdi sadece termik atıyor. (tambur yükü ağır geliyor olarak tesbit ettim)cevaplarınız için hepinize teşekkürler.

ayrıca kartuş sigorta var kutu kutu gidiyor bunu yerine C 40A koysam olurmu kaldırırmı?

Makina ne makinasi ? Marka model yili garanti zamani.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yok arkadaşlar makina almanların değişikliğe izin vermiyorlar sıkıntı olursa sorumluluk almayız diyorlar milyon dolarlık makina patronda kabul etmiyor. Ama yıldız süresi 6 sn idi bunu 15 sn yaptım sigorta ana beslemeyi iki koldan aldığı için projede 25A yazıyodu hemen atıyor. Ben 40A taktım ve termik ayarınıda 10A yaptım şimdi motor yanmıyor artık ama sıkışırsa sigorta atıyordu termiği 9,5A yaptım şimdi sadece termik atıyor. (tambur yükü ağır geliyor olarak tesbit ettim)cevaplarınız için hepinize teşekkürler.

ayrıca kartuş sigorta var kutu kutu gidiyor bunu yerine C 40A koysam olurmu kaldırırmı?

C Tipi olmaz,D Tipi veya MKŞ koyabilirsiniz.

Makinanın garantisi bitince ilk isin değiştirmek olsun. Paralel koruma elemanları tam olarak görevlerini yapmayacaklardir. Bi taraf atmış olsa bile diğer taraftan enerji almaya devam edecektir sargılar. Ve sonuç olarak motorun yine yanacaktır.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri