11 kw pompa

motorlar ilk kalkınma anında devreden 1.73 A fazla akım çekerler. arkadaşların dediği gibi yıldız üçgen çalıştır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
teşekkürler arkadaşlar.sürekli çalışacak chiller tesisatında kullanacaz pompayı,direk yol vereyim o zaman,malzemeden tasarruf:)

tesisatta çok vibrasyon yapar ilk kalkışta. söylemedi deme.

ephesus83 arkadaşıma katılıyorum. Genelde 5kw tan büyük motorlar üçgen/yıldız bağlanır. Ama sürekli gir çık yapmayacak ve sistemin aşırı akımı kaldırabilecek ise direk yıldızla yol verebilirsin.

ephesus83 arkadaşıma katılıyorum. Genelde 5kw tan büyük motorlar üçgen/yıldız bağlanır. Ama sürekli gir çık yapmayacak ve sistemin aşırı akımı kaldırabilecek ise direk yıldızla yol verebilirsin.
sistemden ziyade 11 kw (15 hp) motor uzun süre yıldız çalışmayı kaldırabilecekmi sizce

11 KW MOTORUN YILDIZ ÇALIŞTIRILMASI ?

5 kw dan büyük motorlara benim bildiğim yol verilir değişik yol verme metodları uygulana bilir 11 kw motor sık çalışmayacaksa direk çalıştırıla bilir fakat sık devreye girip çıkıcaksa mantıklı olana yol vermeniz yıldızda çekecegi akım 11000=220*I*0,98=42 A üçgende 11000=380*I*0,98=29 A yol vermeyi düşenünmüyorsanızda motorunuzu üçgen çalıştırın

normalde termik hesabı falan yaparken u=1,73x380xıxcosfi değilmidir?bu yıldız bağlantı hesabı değilmidir?yıldız akımı üçgen akımının kök3 katı değilmidir?

5 kW'ın üzerindeki motorlara Y/∆ yol verilmeli. Yolvermede amaç:
- motorun, şebekede oluşturacağı ani gerilim düşüşlerini önlemektir.

önemli olan tasarruf değil kalıcı çözümler, ve sisteminin verimli çalışması . sen yine bildiğini yap istersen ama sonuçlarına katlanırsın artık :)
teşekkürler arkadaşlar.sürekli çalışacak chiller tesisatında kullanacaz pompayı,direk yol vereyim o zaman,malzemeden tasarruf:)

yaratacagı sorunlar kontaktör damak aşınması-motrun kavrulması -ayak kırma yada ayak vida gevşetme rulmanların ve kapakların çabuk aşınması.bunları göze aldıysa sorun yok demektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri