11 kW blower a yıldız üçgen yerine soft starter bağlayabilir miyim?

11 kW blower a yıldız üçgen yerine soft starter bağlayabilir miyim?motor zarar görür mü?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Softstarter baglamanızda zarar yokdur..

rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

güç bakımından birkaç kw üstü seçmeni tavsiye ederim daha sağlıklı olur

Motor ne kadar sıklıkla start stop alıyor o da önemli, eğer saatte 10 kereden az ise sorun yok. Diğer türlü ısınma problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

ayrı konu açarak kirlilik yapmak istemedim sizden ricam 11 kw redüktörlü motor reaktör içerisinde sıvı kimyasal madde karıştıracak yıldız üçgen bağlantı yapacağım 4x? kablo kullanmam lazım gerilim düşümü hesabı ile verirseniz sevinirim mesafe max.10 mt

ayrı konu açarak kirlilik yapmak istemedim sizden ricam 11 kw redüktörlü motor reaktör içerisinde sıvı kimyasal madde karıştıracak yıldız üçgen bağlantı yapacağım 4x? kablo kullanmam lazım gerilim düşümü hesabı ile verirseniz sevinirim mesafe max.10 mt
verdiğine güçe göre 4x2,5 kullanırsan 2,6 lık bir gerilim düşümü oluyor yani problem yok 4x2,5 kullanabilirsin

ben daha önce bir kaç uygulamada denedim,yıldız-üçgen den daha verimli oluyor,ama kullanım alanı yeri,çalışma sıklığı ,bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor,eğer mümkünse,motor gücünden daha fazla güçte soft starter seçin ve muhakkak kaliteli bir soft starter olsun

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri