10mm civarında debimetre gibi içme hızı ölçen icat istiyorum nasıl yapabilirim

özmenist

Üye
en fazla bir pipet çapında yani 10 mm ölçülerinde içme hızını sanıyelık hız ölçüm yapan alet arıyorum ama debimetreler için verebilecegim fiyat en fazla 300 milyon eger bu fiyatı gecıyorsa neler yapabılırm konunun özeti bir depodan pipetle içerken ki hızı ölçüm yapacagım? varmı bilgisi olan sımdıden tesekkurler?

debimetre yani akiş sensoru fiyatı geçen bende bır proje için ılgılenmıştım 1000 tl fiyat verdıler bende projeden vazgeçmedım kendım tasarlamaya çalışıyorum sensörü

ultrasonic sensörlerlemi yapmaya çalısıyorsunuz? yani bir depo ve onun azalma saniyesi ile debimetre hesaplanabılır ama depo çıkarılıp takılabilen bir depo olacagından nasıl yapıcam bu debimetreyi bilmiyorum

Aslında bu tür uygulamalar için bir projem var ama henüz hayata geçirmedim. Daha önce yapılmış birşey aslında bu. Şöyle ki;
Bir ısıtıcı ve bir pt100ü hat üzerine belirli bir mesafe ile 1cm veya 2cm yerleştiriyoruz. Isıtıcı PT100 ün önüne bağlanıyor. ısıtıcı suyu ısıtıyor pt100den ısınmış suyu ölçüyor. mesela hattaki su 10C pt100 15 ölçü demekki hatta akış fazla. pt100 12 ölçüyorsa akış az. demektir. buna göre matematik hesapları yapılabilir. icatsa kendine göre ayarla bunu pt100 yerine pt1000 olabilir daha hassas olur.

tesekkurler cok guzel bır yontem ama ısıtılmaması gereken bır sıvı üzerinde debi ölçümü yapacagım, ultrasonik sensörler ise 3cm 300 cm aralıgında ve ben nerdeyse mm hassaslıgında ölçeceğim ve depom sabit kalmayacagından ultrasonik sensörude kullanamıyorum. yani baya zor bi iş sanırım debi ölçümü

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri