100VDC voltaj regülatörü

can55

Üye
Merhabalar arkadaşlar .
Elinde 220AC yi 100VDC dönüştürüp ayarlanabilir şekilde tasarlayabileceğim bir çizim olan var mı?

Merhabalar arkadaşlar .
Elinde 220AC yi 100VDC dönüştürüp ayarlanabilir şekilde tasarlayabileceğim bir çizim olan var mı?
Bahsettigin devreyi biraz zor bulursun. Yinede araştır derim. Özel tasarıma giriyor cunku

Peki hocam 75VDC çıkışı olan bir LED surucu çıkışını pot kullanarak 0-75VDC arasında ayarlamak için hangi malzemeleri kullanmam gerekli ve bağlantı şeması nasıl olmalı bu konuda yol gösterebilir misiniz?

Peki hocam 75VDC çıkışı olan bir LED surucu çıkışını pot kullanarak 0-75VDC arasında ayarlamak için hangi malzemeleri kullanmam gerekli ve bağlantı şeması nasıl olmalı bu konuda yol gösterebilir misiniz?
Lm3406 entegresi pwm pini ile çıkış voltajını ayarliyor. Yinede datasheetten bakın derim

Led mi sürmek istiyorsunuz led grubu kaç watt . kaç volt.

Hocam 3w ile 100w arasında değişik boyutlarda LED chiplerimiz mevcut. Bir aydınlatma firmasında çalışıyorum. Laboratuvarda normalde test cihazım mevcuttu. Fakat bozuldu yenisini almak yerine elimdeki driver ile ayarlanabilir güç kaynağı yapmak istiyorum.
Aradığım çözüm ise: 75 VDC çıkışı olan sürücünün çıkışını 0-75 VDC arasına degisitirebilmek istiyorum. Ama çıkışa ne tür elemanlar ve ne tür bir bağlantı yapmam gerektiğini bulmaya çalışıyorum.

Ayrıca hocam. Şu şekilde bir çalışmada yapılabilir. Elimde birçok sürücü modeli mevcut. Örnek:12Vdc çıkışlı 16A 300W LED sürücünün çıkışını DC-DC Voltaj regülatöru ile 75-100VDC aralığına cikartabilecegim ayarlanabilir bir kit varsa yapımı kolay veya fiyatı uygun ucuz. Bu şekilde de yapabilirim.
Bu arada cevaplarınız icinde teşekkür ederim.

Led suruculer buyuk cogunlugu sabi akim verecek sekilde dizayn edilmektedir.

Ayar noktasi voltaj yerine akim olmalidir. Bazi devreler incelendiginde ufak ayarlara izin versede bazen cok saglikli sonuc veemeyebilir. Ayrica ledler cok değişken araliklarda uretildigi icin sizin bu araliga uygun bie universal guc kaynagina donusturmeniz zor olabilir.

Bu kadar modifiye ugrasi yerine dilerseniz size bir akim ve gerilim kontrolu saglayacak modul onersek olurmu?

Led suruculer buyuk cogunlugu sabi akim verecek sekilde dizayn edilmektedir.

Ayar noktasi voltaj yerine akim olmalidir. Bazi devreler incelendiginde ufak ayarlara izin versede bazen cok saglikli sonuc veemeyebilir. Ayrica ledler cok değişken araliklarda uretildigi icin sizin bu araliga uygun bie universal guc kaynagina donusturmeniz zor olabilir.

Bu kadar modifiye ugrasi yerine dilerseniz size bir akim ve gerilim kontrolu saglayacak modul onersek olurmu?
Tabiki hocam üstteki mesajımda da belirttiğim gibi regülatör modülude olabilir ama aradığım voltaj aralıklarını bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri