1000w ısıtıcıyı 600w düşermenin yolları

atlp

Üye
arkadaşlar 50ohm resistans var hesaplayınca yaklaşık olarak 1000W denk geliyor ama benim için bu değer fazla 650w geçmemeli bu sebebden dolayı resistansın önüne 30ohm bir direnç bağlarsam toplam 80ohm olur buradanda ortalama olarak 600w bir ısıya düşer dirençin üzerine ise 82,5V düşer sizce buraya konulacak direnç kaç w olmalı veya ısıyı nasıl düşürebilirim. şimdiden teşekür ederim arkadaşlar ve abilerim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dirençli düşürmede,güç kayıpları fazla olur.500 W olması işinize yarayacak ise,devreye,akıma uygun,seri bir diyot bağlarsanız,işiniz görülmüş olur.

peki diyot bağladığımız zaman 220v acden 110v düşer buda işimizi görür peki ortalama 5A çekeçegi için hangi diyot bağlamalıyım

Benim görüşüm eğer size uyacaksa rezistansı kesmek(kısaltmak) olacak.Bu sayede hem ısı hemde harcanan enerjinin düşeceği kanaatindeyim.Hiç denemedim oyüzden kesin bişey diyemem.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır umarım.Tabi sn fahri hocamın dediğinide uygulayabilirsin.

Benim görüşüm eğer size uyacaksa rezistansı kesmek(kısaltmak) olacak.Bu sayede hem ısı hemde harcanan enerjinin düşeceği kanaatindeyim.Hiç denemedim oyüzden kesin bişey diyemem.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır umarım.Tabi sn fahri hocamın dediğinide uygulayabilirsin.
eğer söylediginiz gibi resistans telini kıssaltırsak direnç düşer direnç düşerse akım artar akım artıncada güçü arttırır 1kw ısı dahada artacak teşekür ederim yinede

20-30 TL ye dimmer ler var.
1000-1500 Watlık al ...

bağlanılacak yer dimmere bağlı değil Kazım Amca

Dirençli düşürmede,güç kayıpları fazla olur.500 W olması işinize yarayacak ise,devreye,akıma uygun,seri bir diyot bağlarsanız,işiniz görülmüş olur.
elimde bulunan diyotu kullandım istediğim gibi düştü amper metre ile boşta denedim 5Açekerken diyotu bağlayınca yarıya düştü teşekür ederim

bağlanılacak yer dimmere bağlı değil Kazım Amca
İşini halletmişsin hayırlı olsun.
Lakin aklında olsun dimmer nereye olsa bağlanablir.
Sadece Şebeke uçlarından birini kes ve araya dimmeri seri bağla.
Basit bir kutuya koyabilirsin aklında olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri