10000 Litre su dolu tank için kaç bar olur?

efe43

Üye
10000 lt su dolu tank içindeki su seviyesini 4-20 ma ile çalışan bşr basınç transmitteri ile olçmek istiyorum bu tankın içinkeki suyun bar olarak nasıl hesaplanır....basınç tranmitteri alacağım ve nasıl hesap yapılıyor.... Saygılarımla

Suyun üst seviyesi ile ölçülen nokta arasındaki mesafe 9,81 metre iken,ölçülen noktanın basıncı 1 bardır. Buna göre basınç transmitterini hesap edebilirsiniz.

açık bir formülü varmıdır... bütün tank büyüklüklerin basıncı hep bu şekilde mi hesaplanır hacmi büyük olan tank ile küçük olan tanktada bu hesapmı uygulanır

Tankın ölçülerini biliyorsanız su seviyesininde ne mertebede olacağını bilmiş olursunuz. Bu durumda 10 metrenin 1 bar olduğu düşünülecek olursa arkadaşın dediği yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak ölçüm yaparken eğer depoya su akışı oluyorsa akışın olduğu noktadan değil mümkünse karşı tarafından ölçünüz.

sayın tosun verdiğiniz bilgileri çok iyi anladım peki iki tane tank düşünelim yükseklikleri aynı genişlikleri farklı buradada her ikisinde basıncımız aynımı olur içinkedeki malzeme su olarak düşünürsek....

sayın tosun verdiğiniz bilgileri çok iyi anladım peki iki tane tank düşünelim yükseklikleri aynı genişlikleri farklı buradada her ikisinde basıncımız aynımı olur içinkedeki malzeme su olarak düşünürsek....

Evet aynı cins malzeme olursa basınç aynı olur.

syn petkimli verdiğiniz önemli bilgi için teşekkürler bu konuda bana vereebileceğiniz bir döküman varmı acaba ?saygılarımla

Sayın efe43
Malesef bununla ilgili elimde doküman yok. Ancak internette arama yaptığınız taktirde konuyla alakalı birçok bilgiye ulaşabileceğineze eminim.

tankseviye ölçümlerinde kullanılan formul yükseklik*yoğunluk olarak biliyorum.

sayın çelik verdiğiniz formül sonucunda istediğimiz basıncı veriyor dimi.. teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri