100 Mbite kadar İzole Dijital Sinyal

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
İşinize yarayacağını düşündüğüm bir devre ve linki: Digital Isolation up to 100 Mbits Digital Isolation up to 100 Mbits Dijital sinyalleri elektriksel olarak cihaz ve bilgisayardan izole ediyor.
%252520-bits-circuit-diagramw_thumb%25255B4%25255D.png

Bir ara bu mevzuyu araştırdım (sonuç bulamadım). Fakat benim merak ettiğim aynı güç kaynağına bağlı bir devrede bu elemanı nasıl kullanabiliriz? Yani bir giriş voltajı ile hem girişi hemde çıkışı besliyerek aradaki izelasyonun bozulmadan nasıl yapılacağıdır.

Kolay gelsin..

Hocam Saygıdeğer Abim bildiğin kadarıyla izolasyon farklı beslemeler için veya parazitlere karşı kullanılır bahsetmiş olduğunuz sistemde yine çalışır ama maliyeti yükseltmekten başka ne işe yarr?

Bir ara bu mevzuyu araştırdım (sonuç bulamadım). Fakat benim merak ettiğim aynı güç kaynağına bağlı bir devrede bu elemanı nasıl kullanabiliriz? Yani bir giriş voltajı ile hem girişi hemde çıkışı besliyerek aradaki izelasyonun bozulmadan nasıl yapılacağıdır.

Kolay gelsin..

Aynı gnd kullanıldığı sürece mümkün değildir. Ancak; anahtarlamalı veya rezone bir sistem ile galvanik izolasyon sağlayabilir ve elde edeceğiniz 2. besleme ile diğer kısmı çalıştırabilirsiniz.
Basit ve ihtiyacınız olan güce göre bir transformatör ve sürme kısmı(güçlü bir opampla örneğin...) yeterli.
GND leri birleştirirseniz yine izolasyonun anlamı kalmayacaktır.
Aynı besleme üzerinde Analog ve Digital sistemler için yoğun kullanılan ve ekonomik olan yöntem ferrit bead kullanmaktır fakat düşük frekanslı parazitlerde çokta verimli olmayacaktır. Bununla birlikte düşük frekanslı parazitleri normal filtreler ile söndürmekte çok daha kolay ve ekonomiktir.

Bu konular hakkında; özellikle TI, NI ve AnalogDevices makalelerini inceleyebilirsiniz.

Murata, bu konularda en iyilerden.
Fakat verdiğiniz ürünler genellikle 1Mhz> üstü için efektif değerler gösteren ürünler.
LP derken kastım daha düşük değerler <Mhz.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri