100 led pilsiz el feneri yapımı

evet teknoloji öyle gelişiyorki kulaklarıma gözlerime inanamıyorum.

140.jpg

10mm 40° 1W Watt White LED 300mA 390,000mcd

sayın aldone ledlerı geç:)kondansator fiyatlarından haberınız varmı yukarda yazmışsın yabanci bir siteden türkiyedekı fiyatları 3 usd adet olarak almıştım ıstersen bırde bu linktekı fiyatlara bak KONDANSATÖR PİL

I am very happy to receive your inquiry.Please see our best quotation for 100 pcs supercapacitor as follows:

Part No. Specificatio Unit Price Freight Total Amount Lead time
SE-5R5-D105VY 5.5V 1F USD 0.46 USD36.60 USD82.60 Prompt

5.5V 1F supercapacitor - Detailed info for 5.5V 1F supercapacitor,button supercapacitor ,5.5V 1F supercapacitor,SE-5R5-D105VY on Alibaba.com

sparişi verecem
100 tane led
100 tane 5.5 1f kondansatör
0.25 mm çaplı bobin 1800 sarım 160 metre 100*bobin

nasıl bir devre yapmam gerekli eksik olan devre elemanları nelerdir.

not: bunların 1.5 f kondansatör olanları var onlardanmı alsam.

benim anlamadığım 100 led için 100 kondansatör mü kullanacaksınız? eğer böyle ise çok hantal olur sanırım. yok 1 kondansatör kullanacaksanız ledler o kondansatörü hemen boşaltacaktır bu durumda sürekli feneri sallamanız gerekecektir. ya da baya güçlü bir neodmium kullanmanız gerekecek gibi.

en fazla 20dk çalışsa yeter.hatta 10dk çalışsın onada razıyım.10dk bir salarız ve dolar.:rolleyes:

maliyet-performans-bişeyleri kendi öz imkanlarınla yapma isteği grafiğini incelersek yüksek maliyetli sürekli sallamanız gereken biraz da hantal bir el yapımı fener olabilir.ama istekliyseniz sizi kimse durduramaz taiki

merhaba aldone 1mf 5.5 volt kondansator duşunduğun kadar akim vermıyor örnek 4700 mfarad 35 volt kondansatoru doldur kısa devre edınce uçlarda kıvılcım oluşur bu 1 faradlık kondansatorde bu yok verdiği akim 10 mA led ı 10 dk yakar ama tam işik vermez elinde yoksa gondereyım para istemem :) kargoyu ödersen 1 adet gondereyım dene istanbul ankara izmir gıbı yerdeysen daha ucuza malolur kargo masrafı enaz 7.5 tl örnek karaköyden alırsan 5 tl ödersın :)yanlış anlama maksat burada bişey yapmaya karar vermışsın heyecanını yok etmıyelım bilinçlı olarak yap şu olabılır ben denemedım 5-6 kondansatoru paralel bağlayıp yuksek akim elde edebılırsın bu mantıklı son yazdığında sanırım manyetık alan kullanarak el fenerı yapmak niyetın öyle bır sefer sallamakla kondansator dolmaz onuda hesaba kat kolay gelsin

en fazla 20dk çalışsa yeter.hatta 10dk çalışsın onada razıyım.10dk bir salarız ve dolar.:rolleyes:

arkadaşlar bana 1 FARAD 5.5 VOLTLUK 2 tane kondansatör lazım okuldaki projem için .
ben uşakta oturuyorum uşakta yok bulamadım.
bu malzemeyi nerden bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri