100 kanal dvr kayıt cıhazlı sıstemı aynı ekranda izleyebilirmiyiz

jek_murat

Üye
slm arkadaşar ben birşey merak ediyorum 96 kanal dvr kayıt cihazlı sistem kurduğumda bu kameraları matrıx swıch olmadan ve cms ems gibi network yazılımları olmadan sadece cıhaz ozelliği ile aynı ekranda 96 kare halinde izliyebilirmiyiz izlemek mümkünse hangi markaşarda ne özelliği altında geçiyor yardım ederseniz sevinirim

bunun ıcın ayrıca ozellıklı bır cıhaz almana gerek suanda hesapladıgım kadarıyla 3584 kamerayı tek ekranda hıcbır cms yazılımı hıc bır ozellıklı cıhaz kullanmadan ve hepsını tek bır klavyeden kontrol ederek kullanabılırsın şöyleki;

16 kanal multıplexer
16 adet 32 kanal dvr dusunelım..

her dvr nın vıdeo cıkısı multıplexer e baglanacak..
multıplexerden tvnın vıdeo gırısıne baglayacaksın.. boylece .. ekran karsına 16 ya bolunmus ve her bır karede dvr nın 16 ya bolunmus ekranı olacak kutu ıcınde kutu düşün..
ızlemek ıstedıgın dvr yı ekranda cıft tıklayacaksın ve o dvr ı keyboardan secıp kontrol edeceksın

bunu abartmak gerekırse aynı sıstemden bır tane daha yapıp kamera sayısını 1024 e cıkarabılır
scart gırısınden 1536 kamera

dahada abartmak gerekırse hdmı1 gırısınden 2048 kamera
..... abartmak gerekırse hdmı 2 gırısınden 2560 kamera
....... abartmak gerekırse vga gırısınden 3072 kamera
....... abartmak gerekırse Rf gırısınden 3584 kamera
özet olarak vıdeo, scart, hdmı1,hdmı2, vga .rf gırıslerı bulunan bır televızyona toplamda 3584 (Üç Bin besyüz seksendört) kamera baglanılabılır..

ve bunu yuksek cozunurluklu ve genıs ekrana sahıp bır tv de saglıklı br sekılde kullanabılırsın

Son düzenleme:
teşekürler ilgilendiğin için kardeşim bu yöntemi ben biliyorum düşündüm bunu ama demek istediğim dvrları birbirine bağlamak bazı dvrlarda aynı ekranda 64 kanal izletebilme özelliği var mesela senın anlattığın sıstemı matrıx swıcherla 256*256 seklındede yaparsın ama devasal bır ekran gerekir bu görüntüler için yani o dediğin yöntemde sınır yok ekranın alabildiğince görüntüyü izletebilirsin

pardon 256*256*32 mesela orneğin sensormatıkte 3200 kanal matrıx cıhazı var kendı uretımı havaalanlaı gıbı adetın çok olduğu yerlerde kullanıyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
bunun ıcın ayrıca ozellıklı bır cıhaz almana gerek suanda hesapladıgım kadarıyla 3584 kamerayı tek ekranda hıcbır cms yazılımı hıc bır ozellıklı cıhaz kullanmadan ve hepsını tek bır klavyeden kontrol ederek kullanabılırsın şöyleki;

16 kanal multıplexer
16 adet 32 kanal dvr dusunelım..

her dvr nın vıdeo cıkısı multıplexer e baglanacak..
multıplexerden tvnın vıdeo gırısıne baglayacaksın.. boylece .. ekran karsına 16 ya bolunmus ve her bır karede dvr nın 16 ya bolunmus ekranı olacak kutu ıcınde kutu düşün..
ızlemek ıstedıgın dvr yı ekranda cıft tıklayacaksın ve o dvr ı keyboardan secıp kontrol edeceksın

bunu abartmak gerekırse aynı sıstemden bır tane daha yapıp kamera sayısını 1024 e cıkarabılır
scart gırısınden 1536 kamera

dahada abartmak gerekırse hdmı1 gırısınden 2048 kamera
..... abartmak gerekırse hdmı 2 gırısınden 2560 kamera
....... abartmak gerekırse vga gırısınden 3072 kamera
....... abartmak gerekırse Rf gırısınden 3584 kamera
özet olarak vıdeo, scart, hdmı1,hdmı2, vga .rf gırıslerı bulunan bır televızyona toplamda 3584 (Üç Bin besyüz seksendört) kamera baglanılabılır..

ve bunu yuksek cozunurluklu ve genıs ekrana sahıp bır tv de saglıklı br sekılde kullanabılırsın

bukadar görüntüyü her tv kaldırabilirmi? Patlamasın :D

sanal darbex arkadaşı ben bu site üzerinden tanıdım yardımları ve bilgi paylaşımları ile altın kadar değerli ve her alanda değerli bilgi ve mantığı ile olumlu sonuçlar alınan bir aradaştır kendisine burdan teşekkür ederim.

sanal darbex arkadaşı ben bu site üzerinden tanıdım yardımları ve bilgi paylaşımları ile altın kadar değerli ve her alanda değerli bilgi ve mantığı ile olumlu sonuçlar alınan bir aradaştır kendisine burdan teşekkür ederim.

Evet aynen ben de katılıyorum...Vermiş olduğu bilgilerden bizlerde nasibimizi almışızdır...Teşekkür ederim kendisine...

slm arkadaşar ben birşey merak ediyorum 96 kanal dvr kayıt cihazlı sistem kurduğumda bu kameraları matrıx swıch olmadan ve cms ems gibi network yazılımları olmadan sadece cıhaz ozelliği ile aynı ekranda 96 kare halinde izliyebilirmiyiz izlemek mümkünse hangi markaşarda ne özelliği altında geçiyor yardım ederseniz sevinirim

arkadaşım soru doğru anlaşıldı merak ediyorum 96 adet 16 kanal dvr mı var yoksa 6x 16 lık dvr mı var
eğer 6x16 lık dvr ise sorun basit çift ekran kartlı bir pc alıyorsun iki adet client yazılımla birlikte toplam 48 + 48 iki pencerede 64 lü görüntü izliyorsun

yok 96 adet dvr var dersen 1536 kamera eder 16 adet çift ekran çıkışlı pc alıyorsun oda sorununu çözüyor ok ii şanslar

haa unutmadan bunun için 1000 lik bir swich lazım onuda sölemeden geçemeyecem :)

arkadaşım soru doğru anlaşıldı merak ediyorum 96 adet 16 kanal dvr mı var yoksa 6x 16 lık dvr mı var
eğer 6x16 lık dvr ise sorun basit çift ekran kartlı bir pc alıyorsun iki adet client yazılımla birlikte toplam 48 + 48 iki pencerede 64 lü görüntü izliyorsun

yok 96 adet dvr var dersen 1536 kamera eder 16 adet çift ekran çıkışlı pc alıyorsun oda sorununu çözüyor ok ii şanslar

haa unutmadan bunun için 1000 lik bir swich lazım onuda sölemeden geçemeyecem :)

teşekürler arkadaşım cvbın ıcın benım sormak ıstedığım 6*16 kanal sıstem ama ben merkezde aymı ekranda ızlemekten bahsetmıstım uzaktan değıl bunuda swıchler aracılıgı ıle yapıyorsun yada kwm aracılığı ıle saygılar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri