10 saniye çalışıyor birdaha çalışmıyor

patpat

Üye
selamlar herkese hayırlı bayrmlar.mini arçelik mini buzdolabım var.uzun zamandır fişi çekili duruyordu dün fişini taktığımda sadece 5 saniye çalıştı ve durdu fişini çekip beklettiğimde tekrar 5 saniye çalışıp tık diye bir ses geliyor sanki termik atıyor gibi ve duruyor haliyle soğutma yapmıyor ustalar sorun hakkında yardım rica ediyorum tamda bayram günü aksilik oldu.. selam ve sevgiler.
arızalı parçayı buldum motora bağlı seramik bir parça var o parça yanmış fakat bu parçanın ismi nedir bilmiyorum.ismini bilen arkadaşlardan yardım rica edeyim.

mini buzdolabım var motora bağlı minik bir seramik parça var yanmış durumda bu parçanın adını bilen dostlardan yardım rica ediyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
motora baglı iki parça var biri role biri termik...termik motorun bir ucuna baglı...role iki ucuna baglıdır...role kalkışta yardımcı sargıyı devreye alıp çıkaran parçadır....termik aşırı akımda motoru devreden çıkaran parçadır...buzdolabı role termik olarak ararsanız bulursunuz...

Hocam aynı sorun bende de olmuştu ve servise gittim termik ve röle alıp değiştirdim tıkır tıkır çalışıyor :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri