10 numara uzmanlik sorusu....

synyalsal

Üye
Ana dagitim panosu icinde degisik guclerde 24 adet dagitim sigortasi var ve bir adet sayac var. Sayac ana giristen olcum yapiyor.

Binanin yarisi kiralaniyor, ve sadece bu kiraciya ait enerji sarfiyati resmi veya gayri resmi olculmek isteniyor. Ana sayac sabit kalmak sartiyla, yeni bir pano eklemeden, sadece 11 adet sigortanin cikisini olcecek sayac sisteme nasil ilave edilir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yeni bi sayac alıp süzme sayaç yapabilirsiniz.fakat bu 11 adet sigorta aynı fazdanmı besleniyor??

11 adet sigorta trifaze mi?

Dağıtım panosundaki ana sayaç yerinde kalmak şartıyla;bu bir işyeri ise tüm alıcıların sigorta veya sigortalardan sonra işyerlerine ulaşan ilk noktadan süzme sayaç bağlanıp her bir yerin ne kadar tüketim yaptığı tesbit edilip dağıtım panosundaki sayaçtan değerden çıkartılıp alıcıların ne kadar sarfiyat yaptığını bulabilirsin.

Dağıtım panosundaki ana sayaç yerinde kalmak şartıyla;bu bir işyeri ise tüm alıcıların sigorta veya sigortalardan sonra işyerlerine ulaşan ilk noktadan süzme sayaç bağlanıp her bir yerin ne kadar tüketim yaptığı tesbit edilip dağıtım panosundaki sayaçtan değerden çıkartılıp alıcıların ne kadar sarfiyat yaptığını bulabilirsin.

Hocam senin soyledigin gibi olursa her noktaya ayri sayac gerekiyor. yani benim dedigim gibi bir sayacla degil, 11 adet sayacla cozuyorsun.

11 adet trifaze çıkışların, sigortalardan sonra, aynı fazlarını direkleyip, yeni trifaze sayaca giriş çıkışını yapabilirsin..yani yeni sayacın herbir giriş ve çıkışda 11 faz birlikte olur..

11 adet trifaze çıkışların, sigortalardan sonra, aynı fazlarını direkleyip, yeni trifaze sayaca giriş çıkışını yapabilirsin..yani yeni sayacın herbir giriş ve çıkışda 11 faz birlikte olur..

11 tane fazi nasil direklemek lazim? bir fikrin varmi?

nette multi-input power meter manufacturers ( çok girişli elektrik sayacı üreticileri) diye yazarak veya How to find the electricity consumption in the skyscraper (gökdelende elektrik sarfiyatının bulunması) gibi bir araştırırsan ilk yazdığım ile ilgili hiçbirşey çıkmıyor; ikincisi ile ilgili ise karşına plc ve Scada sistemli güç ölçümü ile ilgili bilgiler gelecektir.Yapmak istediğn iş ile ilgili en makul olan sana bahsettiğim yöntemi kullanmaktır diye düşünüyorum :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri