10 MA Kaçak Akım Rölesi Nerden Alabilirim?

slmlar, şofbenden önce koruması için 10 ma kar takmak istiyorum, sitede sürekli 10ma kar röleden bahsediliyor fakat hiç bir yerde bu rölenin satışını bulamadım, link varsa yazar mısınız?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yapılan testlerde 50 ma. ve üstünün insan hayatı için ölümcül olabileceği sonucuna varılmıs. bu yüzden 30 ma. hayat koruma 300 ma yangından korunma olarak kabu görmüs. 10 ma. bir koruma neden lazım anlamadım

yapılan testlerde 50 ma. ve üstünün insan hayatı için ölümcül olabileceği sonucuna varılmıs. bu yüzden 30 ma. hayat koruma 300 ma yangından korunma olarak kabu görmüs. 10 ma. bir koruma neden lazım anlamadım
30mA standart kabul edilmiş fakat bu değer sağlıklı, yetişkin bireyler ve hatta kuru cild icindir. Benim görüşüm kabul edersiniz ki banyoda şartlar değişir bu sebeple daha önce açtırmakta fayda var kaçak anında, tabi cihazların peryodik aylık testini ihmal etmeyin kusur anında hemen değiştirin.

Islak hacimlerde, suyla temasın olduğu mahallerde, mutfak tezgah üstü prizleri, banyo priz, termosifon v.b. yükleri besleyen linyelerde 10mA açma eşik değerine sahip röle kullanılmasında büyük fayda vardır.
Islak ortamda temas direnci muazzam seviyede düşer, kaçak anında vücuttan geçen akim aniden artar burada önemli olan kesme süresidir. Bunu sağlayabilmek için 10mA kakr kullanılmalıdır.
10mA kakr nereden bulurum diye sorulmuş bu işler arz talep'e bakar. Gidip halk pazarında mango, ananas ararsanız yüksek oranda bulamazsınız. Ya sipariş vereceksiniz yada büyük firmaların distribütörlerinden alacaksınız.

30mA standart kabul edilmiş fakat bu değer sağlıklı, yetişkin bireyler ve hatta kuru cild icindir. Benim görüşüm kabul edersiniz ki banyoda şartlar değişir bu sebeple daha önce açtırmakta fayda var kaçak anında, tabi cihazların peryodik aylık testini ihmal etmeyin kusur anında hemen değiştirin.
bir sey daha ögrenmiş oldum teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri