10 KW Rezistans için Kontaktör ve Termik Seçimi

Varistör korumalı solid state lar özellikle enda marka olanları uygulamada çok aksilik çıkarıyor arkadaslar.Gerilim dalgalanlarından ve pik gerilimlerinde hemen sigortaları varistörleriyşe kısa devreye maruz bırakıyorlar.25A lik solid state alıyorsun enda dan,10A de çalışıyor 15A de kendını korumaya alıyor.Tetikleme yokken bile güç kontağında 70 volta yakın bir gerilim kaçağı var,daha ne yazım bılmıyorum takdir size kalmış.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ısıtıcılarınız sık devreye girip çıkmak zorunda ise solidsteyd role kullamayı düşünün

Varistör korumalı enda marka solid state lar uygulamada bir çok aksiliğe sebep oluyor arkadaşlar.Gerilim dalgalanmalarından,anlık pik gerilimlerinden,ve ısıdan çok büyük derecede etkileniyorlar.Hemen varistörleri aracığıyla sigortaları kısa devreyle açtırıp sistemı bloke ediyorlar.Sizinde bildiğiniz gibi günümüzde harmonıklerın olmadığı sağlıklı bir Şebeke bulabilmekde bir hayli güç.

25A enda solid state alıyorsun,10A de düzgün çalışıyor 15A de kendini korumaya alıyor.Montajı ayrı bir dert,iki fazla sık klemensini gövdesini şişiriyor.Ben bir hata yapıp aldım bu markadan artık alıp almamakda size kalmış benden söylemesi.Çalışmalarınızda başarılar dilerim hoşçakalın.

konuyu gökhan açmış ama banada lazımdı bu bilgi gökhana ve sizlere çok teşekkürler :D

Merhaba arkadaşlar...
Öncelikle Rezistansı öyle basite almamak lazım kesin hesaplar yapıp ürünlerimizi ona göre seçmen gerekmektedir sana şimdi neden basite almamanın nedenini anlatacağım

10 kw ve 380V ise rezistans 26.3A akım çeker
Eğer
10KW ve 220V ise rezistan 45.4A akım çeker

Rezistanslarını Isı kontrol cihazı ile PID kontrol yapacaksan sürekli devere girip çıkacağı için Kontaktörlerin ömrü uzun olmayacaktı Dolayısıyla SOLİD STATE röle kullan malısın

GEÇELİM sıkıntına

Rezistanslı sistemlerde Termik kullanılmaz SİGORTA kullanılır

Seçeceğin Ürünler

18.5 KW sınırlarda tavsiyem 22KW kontaktör
32A sigorta
Geçelim Kabloya
Pano içi tesisata
6mmkarelik KABLO
Sahadaki Tesisat için
6mmkarelik silikonlu kablo kullanman tavsiyemdir

Solid Stade röle hakkında birşey yazmadım çünkü solid stade Amper olarak satıldığı için Akımınıda net olarak biliyorsun artık birşey yazmama gerek yok diye düşündüm

Merhaba arkadaşlar...
Öncelikle Rezistansı öyle basite almamak lazım kesin hesaplar yapıp ürünlerimizi ona göre seçmen gerekmektedir sana şimdi neden basite almamanın nedenini anlatacağım

10 kw ve 380V ise rezistans 26.3A akım çeker
Eğer
10KW ve 220V ise rezistan 45.4A akım çeker

Rezistanslarını Isı kontrol cihazı ile PID kontrol yapacaksan sürekli devere girip çıkacağı için Kontaktörlerin ömrü uzun olmayacaktı Dolayısıyla SOLİD STATE röle kullan malısın

GEÇELİM sıkıntına

Rezistanslı sistemlerde Termik kullanılmaz SİGORTA kullanılır

Seçeceğin Ürünler

18.5 KW sınırlarda tavsiyem 22KW kontaktör
32A sigorta
Geçelim Kabloya
Pano içi tesisata
6mmkarelik KABLO
Sahadaki Tesisat için
6mmkarelik silikonlu kablo kullanman tavsiyemdir
Merhabalar hocam bende bir uygulamada iki adaet 380v beslemeli 15 kW rezistans kullanacam sigorta kontaktör düşünüyorum bazılar ssr ile yap diyor ssr hakkında en ufak bir bilgim yok nedir ne değildir rezistanslar nasıl bağlanıyor 380v bağlantı şekli birde abi uygulamada termocupl var termocupl plc nin ısı modülüne bağlayarak ısıyı görüyorum orada belirlediğim ısı ya geldiğinde kontaktörü bıraktırmayı düşünüyorum . bu ssr olunca nasıl oluyor .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri