1 trafo 2 jenaratör transfer besleme

Merhaba.

Şalterlerde düşük gerilim bobini kullanıldı.

Gerilim dalgalanmalarında şalterlerin gereksiz açmaması için, düşük gerilim bobinleri ile beraber, Schneider MN geciktirme rölesi kullanmanız gerekiyor.

Öncelikli 1 ci Jeneratör olası bir nedenden dolayı devreye girmez ise, 1 ci jeneratörün hata çıkış kontağı ile zaman rölesi ve R4 rölesi tetiklenerek, R4 rölesine ait normalde açık kontağı, 2 ci jeneratörün acil stop butonuna seri bağlayacaksınız.

Kumanda devresi güvenlik amaçlı elektriksel kontak kilitleme ile donatılmıştır.
Harici olarak mekaniksel kilit donanımı eklemeniz gerekmektedir.

Devreye alma esnasında sorun yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

çabanız için teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba.

Şalterlerde düşük gerilim bobini kullanıldı.

Gerilim dalgalanmalarında şalterlerin gereksiz açmaması için, düşük gerilim bobinleri ile beraber, Schneider MN geciktirme rölesi kullanmanız gerekiyor.

Öncelikli 1 ci Jeneratör olası bir nedenden dolayı devreye girmez ise, 1 ci jeneratörün hata çıkış kontağı ile zaman rölesi ve R4 rölesi tetiklenerek, R4 rölesine ait normalde açık kontağı, 2 ci jeneratörün acil stop butonuna seri bağlayacaksınız.

Kumanda devresi güvenlik amaçlı elektriksel kontak kilitleme ile donatılmıştır.
Harici olarak mekaniksel kilit donanımı eklemeniz gerekmektedir.

Devreye alma esnasında sorun yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyayı görüntüle 69206

Ekli dosyayı görüntüle 69207
Efsane sahalara döndü mesut abi seni görmek ne güzel

2 trafo ile Şebeke, 3 jeneratör ile yedek güç şeklinde binayı besliyoruz. Şebeke gittiğinde 3 jeneratörde start alıyor. Fazları sekron oluyor. Yük durumuna ya yükü paylaşıyorlar yada 1,5-2 dakika içerisinde 1 veya 2 si devreden çıkıyor. Emko enerjinin jeneratör panelini kullanıyoruz.

Arkadaşlar forumda yeniyim..BİR SORUM VAR...Hobi olarak yaptığım bir 3d Yazıcı ile yaptığım bir jenaratör var...

Jenaratörden 100 volt alıyorum fakat amper 0,3 amper alıyorum...

Voltajı 24 volta düşürüp amperi artırabilirmiyim...

Eğer böyle birşey varsa nasıl yaparım...?

Teşekkürler..

Arkadaşlar forumda yeniyim..BİR SORUM VAR...Hobi olarak yaptığım bir 3d Yazıcı ile yaptığım bir jenaratör var...

Teşekkürler..
ya mıknatısları yada sarıları değiştireceksin

Bedavaya olmaz ... Ya kalın sargıyla yeni tasarım yapacaksınız veya bunu bozmayıp mevcut girişi istediğiniz çıkışı (xV xA) verecek trafo edinmeli sardırmalısınız :).

Bedavaya olmaz ... Ya kalın sargıyla yeni tasarım yapacaksınız veya bunu bozmayıp mevcut girişi istediğiniz çıkışı (xV xA) verecek trafo edinmeli sardırmalısınız :).
trafo da kaybolan voltaj akıma mı dönüşecek...öyle mi olacak..akım lazım bana ...

Teşekkürler..
jeneratörünüzün vereceği güç ve size lazım olan güç bellidir bunu voltaj ile oynayarak değiştiremezsiniz aktif gücü voltaj ile değiştiremezsiniz yani demek istediğim. Kaynağınızın yani jeneratörünüzün size vereceği aktif güç belli ise voltajı kaç yaparsanız yapın yine aynı gücü alırsınız

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri