1. Sınıf - Öneri

burakar

Üye
Arkadaşlar öncelikle merhabalar herkese. Elektrik Elektronik Mühendisliği 1.Sınıfı sorunsuz tamamlamış bir öğrenciyim. Kendimi mesleğime hazırlamak için bu yaz tatilini verimli geçirmek istiyorum. Sizlerin bu konuda nasıl önerileri olur acaba? Dil olarak ileri seviyede İngilizce'ye sahibim ve mesleki konulara yönelmek istiyorum. Mezun olduğumda,bu meslekte beni diğerlerinden bir adım öne neler taşıyabilir? Görüşlerinizi beklemekteyim.

Merhaba
Öncelikle başarınızı kutlarım.Bu yaz günde en az 3 saat
1-PIC hakkında bilgi edininiz (data sheet okumayı adet haline getiriniz) 2-asm'ye bir gözatınız.3-Kesinlikle C++ ve yanında C# başlangıç yapınız.Bir brebord alınız ve de öğrendiklerinizi fiziksel olarak uygulayınız.Bu program zaten sizin yaz sürenizi doldurur.İkinci sınıfı geçince bu çalışmalar ışığında zaten siz kendi yolunuzu bulursunuz.Yolunuz açık olsun.Not: Literatürü takip ediniz.

proteus ve matlab gibi programları öğrenirseniz size cok yardımı dokunur proteusa alternatif olarak orcad ide önerebilirim.matlab'a alternatif sunacak insan olduğunu sanmıyorum ;)

Gez eğlen gününü gün et.Üniversite bir kere okunur.Yeni insanlarla tanış yeni fikirler edin yeni tecrübeler yaşa.kaplı olmadığımız sürece öğrenmek hep yanıbaşımızda:D

kudretuzuner ve zacnblnt- ilginiz ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim. bir yerden başlamak gerek :)
hesseno - evet bunlarla beraber bahsettiklerini yapabilmek gerçekten faydalı olacaktır :)

arkadaşım öncelikle kendine bir branş seçmelisin ELEKTRİK PROJECİ Mİ? ENDÜSTRİYEL,MAKİNE,ENERJİ OTOMASYONCU MU? ELEKTRONİK? SATIŞ,SATINALMA MÜHENDİSİ Mİ? FABRİKA KONTROL VE BAKIM MÜHENDİSİ Mİ? YÜKSEK GERİLİMCİ Mİ? YA DA DEVLETE GİRİP MEMUR HAYATI MI? KISACASI HEPSİNE GÖRE FARKLI BAŞLANGIÇLAR YAPABİLİRSİN TABİKİİ hepsinde ortak olan özellikler vardır ama onlarıda okulda öğreniyorsun. kararını ver sorunu birdaha sor belki bu sene belkide biraz mesleğini tanıdıktan sonra kararver ve sor

bence kardeşim 2. sınıfa gecen biri için bu erken düşünme.tabi kesinlikle salmada.öncelikle ana derslerine yüklen sıkıntı olmasın.3-4 sınıf karar vermen için yeterli.zaten programlama dilleri o zamanda var seçmeli ise.örnek manyetik 1-2 ,devre 1-2,dalgalar gibi derslere bak.bizde bunlar cok agırdı 5.sınıfta anca toparladım.kgesin

Nacreseng- bu meslekte ilerlemek adına sabırsızlandığımdan bu tür düşünceler çıkıyor. düşüncelerinden ötürü teşekkür ederim.
@engineer- yazdıklarını göz önünde bulunduracağımdan şüphem yok, teşekkürler

istanbuldaysan plc kursları oluyor ücretsiz,onlara gidebilirsin,
autocad videoları oluyor,indir internetten öğren,ya da daha zevklisi webtasarımı öğren..:)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri