1 Led trafosunun çıkışlarını seri bağlamak

Fatih75

Üye
Ekli dosyayı görüntüle 61094Bazı led trafolarının çıkışlarında 2 tane +V 2 tane -V çıkışı bulunuyor. 2.-V ile 1.+V yı birbirine bağlamak suretiyle seri bağlantı yapabilir miyiz ? Yani 12v 30a bir trafodan 24v alabilir miyiz? Ve bu durumda amper değerimiz ne kadar olur ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

24 olmaz.
o gördüğün bütün çıkışların hepsi zaten 2 çıkıştır.
on çıkışta görseniz aslında bir artı ve bir eksidir.

Hayır kardeşim, Çıkış Klemensleri'nin çokluğu; Bağlantı kolaylığı içindir. Yüksek Amper'deki Adaptöre girecek olan kablo sayısı artabileceğinden montaj için yapılmış bir Terminal kolaylığıdır. Buzzer ile Ölçüm yaptığında Kısa-Devre sinyali alırsın.

Ama fikir bana fantastik geldi.:)

Trafonun yapısıyla alakalı bir bilgim yok malesef. O yüzden sorma gereği duydum
Teşekkür ederim Açıklamalarınız için.

Hayır kardeşim, Çıkış Klemensleri'nin çokluğu; Bağlantı kolaylığı içindir. Yüksek Amper'deki Adaptöre girecek olan kablo sayısı artabileceğinden montaj için yapılmış bir Terminal kolaylığıdır. Buzzer ile Ölçüm yaptığında Kısa-Devre sinyali alırsın.

Ama fikir bana fantastik geldi.:)
yiğit abi, beni bilgisayar PSU suna baktım 8 tane 12 volt + 8 tane de - var var ben bunların hepsini birleştirisem 8X12=96 volt alırım, değil mi?;)

yiğit abi, beni bilgisayar PSU suna baktım 8 tane 12 volt + 8 tane de - var var ben bunların hepsini birleştirisem 8X12=96 volt alırım, değil mi?;)
Bu iğneleyici cevabı yazmaktaki amacınız nedir peki öğrenebilir miyim?

Bu iğneleyici cevabı yazmaktaki amacınız nedir peki öğrenebilir miyim?
bu konu(lar) forumda defalarca paylaşıldı, hiç araştırma yapmadan konu açıyorsunuz, üzülüyorum, bu kadar mı arama özürlüyüz diye. hani bir şeyi bilirsin bilirsin de kafan takılır sor, belki hata vardır belki bildiğin az doğrudur artıları eksileri nedir öğrenmek istersin lafım yok. beni fazla dikkate alma bu aralar beynim ve akil melekelerim tam yerinde değil. sıkma tatlı canını

Trafoların iç yapısını bilmediğimi belirttim yukarıda belki iki ayrı çıkış olarak konulmuş olma ihtimali geldi aklıma. İnternetteki tüm konular 2 farklı trafonun seri bağlanması yönünde bu çıkışlar hakkında herhangi bir bulamadığım için sorma gereği duydum

Trafoların iç yapısını bilmediğimi belirttim yukarıda belki iki ayrı çıkış olarak konulmuş olma ihtimali geldi aklıma. İnternetteki tüm konular 2 farklı trafonun seri bağlanması yönünde bu çıkışlar hakkında herhangi bir bulamadığım için sorma gereği duydum
trafo ile adaptörü karıştırmamayı öğrenmelisin, iki tane trafo belli kriteler doğrultusunda birleştirilebilir, ama 2 tane adaptör çok fazla risk içerir ben tavsiye etmem

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri